*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κόλτσεστερ- Κρόουλι 2-2

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Τρανμίρ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σόντερς στο όγδοο λεπτό, ανατρέποντας το σκορ πριν λήξει το ημίχρονο, με δύο γκολ από τους Οτεχ (30’), Πάουελ (40’). Αλλά μεγάλο ρόλο στη νίκη έπαιξε ο τερματοφύλακας της που απέκρουσε πέναλτι στο 82ο λεπτό.

Η Κρόουλι επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Τρανμίρ, με πολύ ζόρι, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τέσσερα παιχνίδια στα οποία δεν τα είχε καταφέρει. Και στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες, με τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα. Πάντως η ενδεκάδα είχε εφτά αλλαγές σε σχέση με τον αμέσως προηγούμενο αγώνα.

Αυτή η νίκη την έβγαλε πάλι εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι ακριβώς πίσω της, εντός αυτής.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Ομόλε, χτύπησε και έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια ο μέσος Τζενκς με τη συμμετοχή του και απόψε αμφίβολη. Αλλά το σημαντικότερο είναι πώς πρόσφατα τραυματίστηκαν ο αμυντικός Φραντσιλέτ και ο μέσος Ματς, με αμφότερους να μην αναμένεται να αγωνιστούν ξανά φέτος.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 16/26 G/G εντός έδρας, 13/21 στο πρωτάθλημα

*Εχει 15/26 over 2,5 εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σάλφορντ, σκοράροντας με τον Τσίλβερς στο 22’, αν και δέχθηκε έντονη πίεση από την αντίπαλο της, παρόλο που δεν απειλήθηκε ουσιαστικά σε πολλές περιπτώσεις.

Η Κόλτσεστερ πέτυχε πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Σάλφορντ, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί χωρίς να δεχθεί γκολ, παραμένοντας αήττητη εδώ και έξι παιχνίδια, με τέσσερις σερί ισοπαλίες στις προηγούμενες αναμετρήσεις της.

Βρίσκεται πάντα χαμηλά, στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας λίγο, στο +6 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ είναι στο +4 από την σημερινή της αντίπαλο.

Εκτός του μέσου Τζατζ που δεν θα παίξει ξανά την φετινή αγωνιστική περίοδο, πιο πρόσφατα τραυματίστηκαν ο τερματοφύλακας Χόρνμπι, ο αμυντικός Ντάλισον και ο μέσος Σκούσε που θα λείψουν σίγουρα.