*5η αγωνιστική

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Νορθάμπτον, αν και προηγήθηκε με τον Μπαλαζίγκι στο 4’, όμως βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ από τον Χόσκινς (13’, 23’). Και παρόλο που ισοφάρισε με τον Μπαλαγκίζι πάλι στο 61’, ηττήθηκε με τέρμα του Μπόουι στο 93ο λεπτό.

Η Κρόουλι πέτυχε τα δύο πρώτα της γκολ στο πρωτάθλημα, όμως δεν ήταν αρκετά για να της χαρίσουν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Και όχι μόνο αυτό, ηττήθηκε κιόλας με 2-3 εντός έδρας από την Νορθάμπτον, με αυτήν να είναι η τρίτη της ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές. Βέβαια έχει πετύχει μία νίκη, αλλά για το Λιγκ Καπ, η οποία ήρθε στο γήπεδό της και επί ομάδας μεγαλύτερης κατηγορίας.

Δεν έχει αρχίσει καλά η εποχή του Κέβιν Μπέτσι στον πάγκο της, αν και ακόμη με αυτά τα αποτελέσματα παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού σε αυτό το πρώτο κομμάτι της αγωνιστικής περιόδου.

Στο παιχνίδι της πρεμιέρας χτύπησε ο γκολκίπερ Μπάλκομπ που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι Κονρόι (ΑΜ), Φράνκομπ (ΜΕ), Φραντσιλέτ (ΑΜ). Πήρε τον επιθετικό Μπρέμανγκ από την Μπάρνσλεϊ και τον γκολκίπερ Ρόμπσον από την Χαλ ως δανεικό.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 1,5 στη σεζόν

*Εχει 4/5 N/G στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έχασε 5-2 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, αν και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε δύο τέρματα του Ντέιβισον (4’, 16’). Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση μέσα σε οκτώ λεπτά, από τους Οατς (32’ πεν.), Λάπσλι (40’) και λίγο πριν λήξει το ημίχρονο έμεινε με παίκτη λιγότερο. Και το πλήρωσε με τρία γκολ που δέχθηκε στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Μάρις (56’), Χαρμπότλ (70’), Σουάν (87’).

Η Γουίμπλεντον ηττήθηκε με 5-2 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, αν και προηγήθηκε με 0-2 αρκετά νωρίς στον αγώνα. Και υπάρχει το ελαφρυντικό πώς έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, όμως είχε δεχθεί ήδη την ισοφάριση σε εκείνο το σημείο.

Μετά λοιπόν από τον υποβιβασμό της, κέρδισε το πρώτο παιχνίδι στο νέο πρωτάθλημα που συμμετέχει, αλλά δεν έχει καταφέρει να πετύχει νίκη στους τέσσερις επόμενους αγώνες της, έχοντας δύο ήττες και δύο ισοπαλίες, αν και η τελευταία ήταν η πρώτη της στο πρωτάθλημα.

Παραμένει εκτός λόγω ενοχλήσεων ο μέσος ΜαΚόρμικ ενώ ο αμυντικός Γκάντερ θα είναι διαθέσιμος, αφού η κόκκινη κάρτα που πήρε ανακλήθηκε.