*Μετρούν 6/10 παιχνίδια με N/G τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

*Η Στάμπεκ δεν έχει ηττηθεί για 4 αναμετρήσεις από την Κρίστιανσουντ.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΚΡΙΣΤΙΑΝΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρίστιανσουντ δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της βίκινγκ (3-2). Προερχόταν από δύο σερί νίκες στο πλαίσιο του Κυπέλλου, κέρδισε ισάριθμες προκρίσεις και συνεχίζει στη διοργάνωση. Όσον αφορά το πρωτάθλημα, νίκησε εντός έδρας της Σάντεφιορντ με σκορ 2-0 και έχει πλέον τρεις νίκες και δύο ήττες σε διάστημα πέντε αγώνων. Είναι για την ώρα εκτός της πρώτης τριάδας, όμως απέχει μόλις δύο πόντους από Λίλεστρεμ και Μπούντε/Γκλιμτ. Αμφίβολος ο κίπερ ΜακΝτέρμοτ, δεν υπολογίζεται ο αμυντικός Φούρου.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 3-2 εκτός έδρας από τη Βίκινγκ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 9’ ο Τρίπιτς σκόραρε για το 1-0, ενώ στο 16’ ο Σεμπουλόνσεν έκανε το 2-0 για τη Βίκινγκ. Στο 35’ ο Νίλσεν μείωσε σε 2-1 για το ημίχρονο. Στο 80’ ο Τρίπιτς σκόραρε για το 3-1 και στο 87΄ο Μπίε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Κρίστιανσουντ Στατιστικά

*3 σερί ματς με over 3.5 (δες το στη betshop)

*4/6 αναμετρήσεις τελευταία με goal/goal

*Είναι αήττητη για 6 ματς ως γηπεδούχος

21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΣΤΑΜΠΕΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στάμπεκ διανύει την πιο θετική περίοδο έως τώρα, καθώς εφτασε της τέσσερις διαδοχικές νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι που έδωσε, ήταν πολύ καλή και επικράτησε της Σάρπσμποργκ (3-1) εντός έδρας στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. όμως Τα δύο παιχνίδια Κυπέλλου ήταν απέναντι σε υποδεέστερες ομάδες που αγωνίζονται σε χαμηλότερες κατηγορίες. Το προηγούμενο σπουδαίο αποτέλεσμα για την Eliteserien, το διπλό στην έδρα της Μιεντάλεν με σκορ 1-2. Νίκησε έπειτα από εννέα αναμετρήσεις και πλέον δεν έχει απώλειες για τέσσερα. Εκτός οι Βάνγκμπεγκ και Κάσι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-1 εντός έδρας της Σάρπσμποργκ, για το πρωτάθλημα. Στο 7’ ο Βάνμπεργκ σκόραρε για το 1-0 και στο φινάλε του ημιχρόνου ο Έντβαρτσεν πέτυχε δεύτερο τέρμα για τη Στάμπεκ. Ο ίδιος παίκτης στο 56’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 και ο Όπσετ στο 81’ σκόραρε για τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.