*11η αγωνιστική

*3/4 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

➡️ Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος σήμερα

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: H Κρισιούμα κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, παρόλο που βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Γκιγιέρμε Ρομάο μόλις στο 11ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Νιούτον στο 60’, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Τραούτσο στο 90ο λεπτό.

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη για την Κρισιούμα, πρώτη έπειτα από έξι συνολικά αγώνες που δεν είχε κερδίσει, με 1-2 στο γήπεδο της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Αλλά δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, έχοντας ισοπαλία στο αμέσως προηγούμενο, έπειτα από τέσσερις σερί ήττες, στο πιο πρόσφατο δηλαδή που έπαιξε στο γήπεδό της, εκεί που επιστρέφει απόψε.

Ακόμη αναζητεί την πρώτη της εντός έδρας νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, έχοντας δύο ήττες και δύο ισοπαλίες ως τώτα ενώ γενικώς δεν κερδίζει στα έξι τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της, εκεί που ξεκίνησε τη σεζόν με 5/5 νίκες στο πολιτειακό της πρωτάθλημα.

Τουλάχιστον η τελευταία νίκη την έβγαλε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι σε απόσταση βολής από αυτήν, μόλις στο +2. Όμως το μεγάλο της πλεονέκτημα είναι πώς έχει τρία παιχνίδια λιγότερα από τις περισσότερες ομάδες της κατηγορίας.

Κρισιούμα Στατιστικά

*14/18 G/G στα τελευταία παιχνίδια της, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα.

*10/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ατλέτικο Παραναένσε, ισοφαρίζοντας με τον Μπαστός στο 90ο λεπτό, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Μαστριάνι στο 53’.

Η Μποταφόγκο απέφυγε την ήττα, αλλά δεν μπορεί παρά να χαρακτηριστεί γκέλα το 1-1 που έφερε εντός έδρας με την Ατλέτικο Παραναένσε, παρόλο που διεύρυνε το αήττητο σερί της στους εννιά αγώνες, αλλά με τρεις ισοπαλίες και έξι νίκες.

Μακριά από την έδρα της πάντως δεν χάνει εδώ και εφτά παιχνίδια, με πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Αυτή η γκέλα την έφερε στην δεύτερη θέση, στο -1 από την πρωτοπόρο συμπολίτισσα της Φλαμένγκο.

Στα θετικά η επιστροφή του βασικού στράικερ Τικίνιο Σοάρες, αφού μετά τον θάνατο του πατέρα του επέστρεψε στις υποχρεώσεις της ομάδας.