ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Από ένα αήττητο σερί οκτώ αγωνιστικών προέρχεται η Κρισιούμα, η οποία μετράει τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Κάρλος Βινκ φιλοξένησε την Παϊσαντού, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Ούσα πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, εν τέλει η Κρισιούμα κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Ντιέγκο Τζιαρέτα στο 77′.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από αυτές με Βίλα Νόβα (0-0) και Ιντερνασιονάλ (1-1), αμφότερες εκτός έδρας. Με το βαθμό της αυτή, έφτασε τους 17 συνολικά σε 13 παιχνίδια και είναι στην 10η θέση της βαθμολογίας, μαζί με τις Γκοϊάς, Μπραζίλ Πελότας και Παρανά. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα τέσσερα τελευταία. Απόντες από το αποψινό παιχνίδι είναι οι τιμωρημένοι Ντιόγκο Ματέους (ΑΜ 12/1), Μπαρέτο (ΜΕ 10/0) και Σιλβίνιο (ΕΠ 10/2), καθώς και ο τραυματίας Κάιο Ραντζέλ (ΕΠ 10/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-1 με την Παϊσαντού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

To Κρισιούμα – Γκοϊάς παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΓΚΟΪΑΣ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Γκοϊάς, μετά και από τη νίκη επί της Λουβερντένσε (3-1). Την Τρίτη, η ομάδα του Σίλβιο Κρισιούμα φιλοξενήθηκε από την Γκουαρανί, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0, δεχόμενη γκολ στο 77ο λεπτό. Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Γκοϊάς είναι στην 10η θέση μαζί με τις Μπραζίλ Πελότας, Παρανά και Κρισιούμα. Επιπλέον, με 16 γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις στην κατηγορία. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί και χωρίς να σκοράρει στις δυο τελευταίες εξόδους της. Τιμωρημένοι είναι οι Πέδρο Μπαμπού (ΜΕ 11/1) και Βίκτορ Μπολτ (ΜΕ 10/1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γκουαρανί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.