*Στον πρώτο γύρο: Βιτόρια Μπαϊα – Κρισιούμα 2-0

*Οι πέντε τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις στην έδρα της Κρισιούμα έχουν λήξει συνδυαζόμενες G/G μαζί με over 2,5.

Κρισιούμα – Βιτόρια Μπαϊα στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρισιούμα πάλεψε, αλλά πλήρωσε την αποβολή παίκτη της στο 69ο λεπτό και δέχθηκε ένα τέρμα στο 78’ από τον Ρόμπσον Φερνάντες, χάνοντας τελικά με 1-0 από την Κοριτίμπα εκτός έδρας. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες, αλλά πλέον δεν έχει νίκη εδώ και τρία παιχνίδια. Εξακολουθεί να διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, ούσα εντός ζώνης υποβιβασμού, ενώ το γεγονός πως έχει πολύ λίγες νίκες, καθιστά το -3 που απέχει από τις θέσεις παραμονής ως μη απόσταση βολής.

Ο προπονητής της, Ρομπέρτο Καβάλιο, παραδέχθηκε πως η αποβολή του παίκτη της, σε συνδυασμό με κάποια αμυντικά λάθη και με την δυσκολία τους να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους στο πρώτο ημίχρονο, οδήγησαν στο να χάσει το τελευταίο παιχνίδι. Αλλά από εκεί και πέρα τόνισε πως πρέπει να βελτιωθούν στη συνέχεια αν θέλουν να πετύχουν τον στόχο της παραμονής.

Τιμωρημένοι είναι οι Λουίζ (ΤΕ), Φογκίνιο (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κρισιούμα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κοριτίμπα για το πρωτάθλημα.

Κρισιούμα Στατιστικά

*Εχει 10/14 under 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια.

ΒΙΤΟΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βιτόρια πέτυχε μεγάλη νίκη με ανατροπή στην έδρα της Κουιάμπα, με 1-3, αν και βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Ροντόλφο στο 27ο λεπτό. Όμως ισοφάρισε πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, στο 46’ με τον Καϊσέντο και προηγήθηκε με τον Εβερττον Σένα στο 59’, ενώ ο Καϊσέντο σφράγισε τη νίκη της με το τρίτο γκολ στο 88’. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν χάνει, με αποτέλεσμα να έχει βρεθεί εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και παραμένει σε απόσταση βολής από αυτήν, στο +2 συγκεκριμένα.

Ο προπονητής της, Τζενίνιο, είπε πως χρειάστηκε να μιλήσουν με τους παίκτες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, αλλά αυτή ακριβώς η κουβέντα επέφερε την μεταμόρφωση της ομάδας του προς το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο. Και δεν είχε κανένα πρόβλημα με την πίεση που δέχθηκαν, αφού όπως τόνισε κάτι τέτοιο ήταν φυσιολογικό δεδομένου πως έπαιζαν εκτός έδρας.

Θα απουσιάσουν οι τραυματίες Ρονάλντο (ΤΕ), Μπαράκα (ΜΕ), Γκάμπριελ Μπίσπο (ΑΜ), Ρούι (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Βιτόρια κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Κουιάμπα για το πρωτάθλημα.