*Στον πρώτο γύρο: Πορντενόνε – Κρεμονέζε 2-2

*GG & over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Πίζα. Ντοπιέτα πέτυχε ο Τορεγκρόσα (9′ πεν., 50′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πούσκας (89′). Στο 42′ οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Ζανιμάκια.

Τέλος σε αήττητο σερί οχτώ αγωνιστικών (5-3-0) έβαλε πριν από τρεις μέρες η Κρεμονέζε. Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση στην “Arena Garibaldi” υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Πίζα γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. Είχε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1-1 πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο ο Ζανιμάκια είδε τον τερματοφύλακα Νικολάς να αποκρούει εντυπωσιακά το πέναλτι που εκτέλεσε.

Πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες, αλλά τίποτα περισσότερο. “Πρέπει να γυρίσουμε γρήγορα σελίδα και να διατηρήσουμε την σταθερότητά μας”, είπε ο προπονητής Πέκια. Υπολογίζονται εκ νέου οι Στρίτζολο και Καστανιέτι, παραμένουν εκτός Φρέι και Πολιτίκ.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κόμο. Ο Καμπιάγκι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους στο 16′, προτού ο Γκαμπριελόνι απαντήσει δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Η Πορντενόνε έφτασε μία ανάσα από το να “σπάσει” ένα αρνητικό σερί οχτώ αγωνιστικών δίχως νίκη (0-1-7) με αντίπαλο την Κόμο, η οποία σκόραρε και ισοφάρισε δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ στο “Guido Teghil” (1-1). Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 76′, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα είδε τον Γκαμπριελόνι να σκοράρει με κοντινό πλασέ.

Μειώθηκαν ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες των “νεροβέρντι” να προλάβουν τα πλέι άουτ του πρωταθλήματος. “Αποσπάσαμε έναν υπερπολύτιμο βαθμό, είμαι πεπεισμένος πως στο τέλος θα πετύχουμε τον στόχο μας”, είπε ο ισχυρός άντρας του συλλόγου, Μάουρο Λοβίζα. Υπολογίζονται οι Λοβίζα και Ντέλι, εκτός αποστολής τέθηκαν Βαλιέτι και Τοράσι.