*19η αγωνιστική

*Επιτρέπονται μέχρι 5.000 φίλαθλοι στο γήπεδο, χωρίς φιλοξενούμενους.

*GG & over 3,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πανηγυρίζοντας τρεις σερί νίκες ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2021 η Κρεμονέζε, παραμένοντας ζωντανή στο κόλπο της απευθείας ανόδου. Στις 18 Δεκεμβρίου πέρασε σαν σίφουνας από την έδρας της Άσκολι (4-1). Τις ευκαιρίες που δημιούργησαν εκμεταλλεύτηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, το έργο τους έγινε ακόμα πιο εύκολο στο 51′ όταν απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα.

Ανήμποροι να αντιδράσουν παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι. “Ριχνόμαστε στη μάχη με πολλές αμφιβολίες, στην αναμέτρηση με την Κόμο θα πάρουν χρόνο συμμετοχής ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετό, μέχρι στιγμής”, είπε ο προπονητής Πέκια. Απολογισμό 4-4-1 έχει η “Κρέμο” σε εννέα αγωνιστικές στο “Giovanni Zini”.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-1) της Άσκολι. Οι Βαλέρι (31′) και Μπουοναϊούτο (39′) έκαναν το 2-0 για τους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Εράμο στο 44′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Ντι Καρμίνε (70′) και Βίντο (90+1′).

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Over 4,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξαιρετική πορεία πραγματοποίησε μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρώτου γύρου η Κόμο, συγκεντρώνοντας 25 βαθμούς βρίσκεται στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -3 από τα πλέι οφ ανόδου. Στις 18 Δεκεμβρίου αναδείχθηκε ισόπαλη με την Ρετζίνα (1-1 εντός).

Τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση είχαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν σταδιακά ρυθμούς στο δεύτερο οι γηπεδούχοι που είχαν σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα Φάτσιν (πέντε αποκρούσεις). Το συγκρότημα του Γκατούζο γνώρισε μόλις μία ήττα στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές (τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες). Αποχώρησαν από το σύλλογο οι Τονινέλι (ΑΜ) και Ντκιντάκ (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Ρετζίνα. Ο Ρίβας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 16′, απάντησε ο Τσέρι με πέναλτι στο 55′. Στο 85′ η Ρετζίνα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές (Τσιόνεκ).