5η αγωνιστική – Φάση ομίλων

*Οι δύο ομάδες έχουν αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης και στις δύο τελευταίες αγωνιστικές θα παλέψουν για την 3η θέση που οδηγεί στους “32” του Γιουρόπα Λιγκ.

*Over 2.5 ήρθαν τα 7/8 πρόσφατα παιχνίδια της Κράσνονταρ στο Τσάμπιονς Λιγκ.

*Στο 0-1-3 το ρεκόρ της Ρεν στο Τσάμπιονς Λιγκ. Να θυμίσουμε ότι φέτος πραγματοποιεί την παρθενική της συμμετοχή στη διοργάνωση.

*Στον πρώτο γύρο: Ρεν – Κράσνονταρ 1-1

Κράσνονταρ – Ρεν στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της εντός των τειχών η Κράσνονταρ, η οποία υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Χίμκι. Έβγαλε προβλήματα στο κομμάτι της δημιουργίας, δεν έφτιαξε πολλές φάσεις, δέχθηκε το γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και στο υπόλοιπο του αγώνα δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση. Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Μουσάεφ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 κόντρα στην Ταμπόφ, υποχώρησε στη 10η θέση και με ρεκόρ 6-3-7 έχει μείνει στο -8 από την τετράδα.

Σε ό,τι αφορά τις υποχρεώσεις της στο Τσάμπιονς Λιγκ, η Κράσνονταρ το πάλεψε φιλότιμα την περασμένη εβδομάδα, βρέθηκε κοντά στον δεύτερό της βαθμό στον όμιλο, αλλά λύγισε στο φινάλε και δέχθηκε το γκολ της ήττας στις καθυστερήσεις από τη Σεβίλλη. Τρίτη διαδοχική ήττα, είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 4-0 από την Τσέλσι και το εκτός έδρας 3-2 από τη Σεβίλλη, γνώρισε οριστικά τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης και στο σημερινό ματς με τη Ρεν θέλει τη νίκη για συνεχίσει την πορεία της στο Γιουρόπα Λιγκ.

“Ο αγώνας με τη Ρεν είναι πολύ σημαντικός για εμάς, θέλουμε να συνεχίσουμε την πορεία μας στην Ευρώπη και θα κάνουμε τα πάντα για να κερδίσουμε. Έχουμε αφήσει πίσω μας τις ήττες στο προηγούμενα παιχνίδι και σκεφτόμαστε μόνο αυτό με τη Ρεν. Είμαστε έτοιμοι γι’ αυτή την πρόκληση”, επεσήμανε ο κόουτς Μουσάεφ. Στο αγωνιστικό κομμάτι, παραμένει τραυματίας ο Πετρόφ (Αμυντικός, 9, 2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Χίμκι. Είχε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τη μπάλα στα πόδια της, δεν είχε όμως καθαρό μυαλό στην επίθεση και δεν κατάφερε να απειλήσει -πέρα από 2-3 καλές στιγμές- την αντίπαλη εστία, με την αντίπαλο να σκοράρει στο 66’ κρατώντας το υπέρ της σκορ ως το φινάλε.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ Στατιστικά

*G/G τα 10/15 πρόσφατα παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα).

*Over 2.5 τα 10/16 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση εντός συνόρων η Ρεν, η οποία άφησε δύο ακόμη πολύτιμους βαθμούς, παραχωρώντας 1-1 με τη Στρασμπούργκ εκτός έδρας. Δεν έκανε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, πήγε με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα, ενώ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 40’. Κυριάρχησε σε όλο το δεύτερο μέρος, έφερε το ματς στα ίσα, έψαξε με θέληση το γκολ της νίκης στο υπόλοιπο του αγώνα, έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να παραβιάσει δεύτερη φορά την αντίπαλη εστία. Βαθμός για την ομάδα του Στεφάν έπειτα από δύο ήττες από τις Παρί Σεν Ζερμέν (3-0) και Μπορντό (0-1), μετράει μια νίκη στις επτά τελευταίες αγωνιστικές (1-3-3) και βρίσκεται στην 7η θέση, στο -4 από την πεντάδα και την τριάδα.

Όσον αφορά τις υποχρεώσεις της στο Τσάμπιονς Λιγκ, η Ρεν έχει ρεκόρ 0-1-3, την τελευταία χρονικά αγωνιστική του ομίλου ηττήθηκε 2-1 από την Τσέλσι στη Βρετάνη, χάνοντας τον βαθμό στις καθυστερήσεις της συνάντησης. Έχασε και τις απειροελάχιστες ελπίδες που είχε για πρόκριση στους “16”, δεν είναι όμως αδιάφορη, θέλει την 3η θέση, η οποία αναμένεται να κριθεί στο παιχνίδι με την Κράσνονταρ (με ήττα τερματίζει 4η, με νίκη βγαίνει οριστικά 3η, με ισοπαλία θα παίξει ρόλο η ισοβαθμία).

“Αντιμετωπίζουμε μία ομάδα με ποιότητα και χρειάζεται προσοχή. Γνωρίζουμε πως πρέπει να έχουμε εξαιρετική απόδοση για να πάρουμε τη νίκη. Εκτιμώ ότι θα γίνει ένα παιχνίδι διαφορετικό από το πρώτο”, υποστήριξε ο Στεφάν. Στο αγωνιστικό σκέλος, παραμένουν τραυματίες ο αμυντικός Ρουγκάνι και ο χαφ Μαρτέν, νέα απώλεια ο φορ Γκιρασί (θα απουσιάσει καιρό), ενώ σε καραντίνα βρίσκονται ο αμυντικός Αγκέρ και ο χαφ Τεριέ. Αμφίβολος ο χαφ Μαουσά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Στρασμπούργκ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 24’, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 40’, ισοφάρισε με τον Ουνού στο 60’, έψαξε την ανατροπή στο υπόλοιπο του αγώνα χάνοντας μοναδικές ευκαιρίες να φτάσει στη νίκη.