18η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών.

*Στον πρώτο γύρο: Νίζνι Νόβγκοροντ – Κράσνονταρ 1-4

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Κράσνονταρ, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίκτορ Γκοντσαρένκο φιλοξενήθηκε από την Σότσι, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Μπήκε δυναμικά και είχε δοκάρι στο τέταρτο λεπτό, ενώ παρότι βρέθηκε πίσω, κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα και σε ένα ματς με αρκετές ευκαιρίες στην πορεία, ήταν αυτή που χαμογέλασε στο φινάλε.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 28 βαθμούς και βρίσκεται εντός τετράδος, “συγκατοικώντας” πλέον με τη Σότσι. Επικράτησε στα τέσσερα από τα έξι τελευταία εντός της, μετρώντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Αποδεκατισμένη για την αποψινή αναμέτρηση, καθώς πέρα από τα γνωστά αγωνιστικά προβλήματα, θα στερηθεί και τους τιμωρημένους Ραμίρες, Κριτσόβιακ, Βιλένα και Τσέρνικοφ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σότσι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα δυο τέρματα του Κλάεσον (πεν. 23′, 52′). Έμεινε με δέκα παίκτες στο 86′, όταν και αποβλήθηκε ο Κριτσόβιακ.

Κράσνονταρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΙΖΝΙ ΝΟΒΓΚΟΡΟΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από έξι αναμετρήσεις και με απολογισμό μια ισοπαλία και πέντε ήττες, η Νίζνι Νόβγκοροντ πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντερ Κερζακόφ υποδέχθηκε τη Ρούμπιν Καζάν, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Πήρε από νωρίς το προβάδισμα και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση, πέτυχε και δεύτερο τέρμα πριν την ανάπαυλα, για να διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι στην πορεία και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Βαθμολογική ανάσα το τρίποντο αυτό, καθώς έφτασε τους 18 βαθμούς, όμως εξακολουθεί να βρίσκεται στις τελευταία θέσεις της κατάταξης. Ηττήθηκε και στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, στη διοργάνωση. Λύθηκε κοινή συναινέσει το συμβόλαιο του Πετρούς Μπουμάλ, κάτι που αναμένεται να γίνει και με τους Πάβελ Μογκίλεβετς και Αρτέμ Γκαλαντζάν, που για την ώρα προπονούνται με τη δεύτερη ομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ρούμπιν Καζάν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Καλίνσκι στο δεύτερο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση το 28′, εν τέλει επικράτησε με το δεύτερο τέρμα του Καλίνσκι, στο 41′.

Νίζνι Νόβγκοροντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/8 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.