4η αγωνιστική

*Η Κράσνονταρ επικράτησε και στα έξι εντός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει με αντίπαλο την Άρσεναλ Τούλα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 11/12 συνολικά παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Κράσνονταρ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Κίμκι (0-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίκτορ Γκοντσαρένκο φιλοξενήθηκε από τη Ζενίτ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-2. Μπορεί να δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο σε αντίθεση με την αντίπαλό της, αποδείχθηκε πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια, για να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω.

Κάπως έτσι, μετά από τις τρεις πρώτες στροφές, έχει συγκεντρώσει ισάριθμους βαθμούς, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε στην πρεμιέρα, επί της Ούφα (0-3). Χτύπησε και είναι αμφίβολος και για τη σημερινή αναμέτρηση ο Σεργκέι Πετρόφ (ΑΜ 2/0), σταθερά εκτός μάχης ο εξτρέμ Βάντερσον. Δημοσιεύματα κάνουν λόγο για ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ για τον Σουηδό εξτρέμ της, Βίκτορ Κλάεσον.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Ζενίτ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Κόρντομπα στο 24′, δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα μέχρι την ανάπαυλα (35′, 44′). Το μόνο που κατάφερε στην πορεία ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα, με το τέρμα του Σπάχιτς (76′).

Κράσνονταρ Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΟΥΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε από την πλευρά της, η Άρσεναλ Τούλα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντμίτρι Παρφένοφ υποδέχθηκε την Κρίλια Σοβέτοφ, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 2-1. Μπήκε δυναμικά και πήρε σαφές προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, ενώ σε μια από τις λιγοστές αξιόλογες φάσεις που δέχθηκε, είδε την αντίπαλό της να μειώνει με πέναλτι.

Οι τρεις βαθμοί που απέσπασε, ήταν και οι πρώτοι για φέτος, καθώς είχαν προηγηθεί οι δυο ήττες που υπέστη κατά σειρά από Λοκομοτίβ Μόσχας (3-1 εκτός) και Ρούμπιν Καζάν (0-3 εντός). Παρά το όχι και τόσο καλό ξεκίνημα, η διοίκηση αρνήθηκε τα δημοσιεύματα που ήθελαν τον κόουτς Παρφένοφ να δηλώνει παραίτηση. Αν και ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους, οι Γιούρι Κόβαλεφ και Ιγκόρ Γκορμπατένκο δεν είναι ακόμη έτοιμοι να αγωνιστούν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κρίλια Σοβέτοφ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Νταβιτασβίλι (3′) και Κλούσεβιτς (45’+), για να δεχθεί απλά τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι στο 49ο λεπτό.

Άρσεναλ Τούλα Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 8/10 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Δεν έχει πανηγυρίσει το διπλό σε καμία από τις 17 τελευταίες εξόδους της, στο πρωτάθλημα, έχοντας δυο ισοπαλίες και 15 ήττες.