*Φάση των 16 του Κυπέλλου Πολωνίας. Οι αγώνες είναι νοκ – άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειασθεί η διαδικασία των πέναλτι.

ΚΡΑΚΟΒΙΑ (A’)

Ακόμη μια “σφαλιάρα” για την Κρακοβία την Κυριακή που γνώρισε την ήττα με 1-0 από τη Λέγκια. Άντεξε για 74’, λύγισε όμως στην ασφυκτική πίεση που δέχθηκε. Κάκιστο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Πρόμπιερζ, που έχει καταφέρει να σημειώσει μόλις μια νίκη μετά το πέρασμα εννέα αγωνιστικών στην Εκστρακλάσα. Βρίσκεται σταθερά στις τελευταίες θέσεις της κατηγορίας, έχοντας απογοητεύσει με τη μέχρι στιγμής εικόνα του. Υποδέχεται σήμερα τη Ζαγκλέμπιε, με την πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου να είναι το μοναδικό ζητούμενο για την Κρακοβία, που θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις.

Για να φτάσει τους “16”, τα χρειάσθηκε κόντρα στην Τίτσι την οποία και απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι. “Είναι μια πολύ δύσκολη περίοδος για μας. Δεν περιμέναμε τέτοιο ξεκίνημα. Πρέπει να συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά και ζητάμε υπομονή από τους φιλάθλους μας”, ανέφερε ο τεχνικός Πρόμπιερζ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-0 από τη Λέγκια γνώρισε η Κρακοβία στο πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Το Κρακοβία – Ζαγκλέμπιε παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΖΑΓΚΛΕΜΠΙΕ (A’)

Ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της φέτος, στα τελευταία παιχνίδια της όμως η Ζαγκλέμπιε δείχνει να “ξεφουσκώνει”. Κατώτερη των περιστάσεων ξανά την προηγούμενη αγωνιστική πέταξε βαθμούς κόντρα στην Άρκα, με την οποία έμεινε στο 1-1. Δεύτερη σερί ισοπαλία, ενώ έχει συμπληρώσει τρία παιχνίδια μακριά από τις επιτυχίες. Στην 3η θέση της Εκστρακλάσα και στο -2 από την κορυφή η Ζαγκλέμπιε, που ψάχνει σήμερα το αποτέλεσμα ψυχολογίας κόντρα στην Κρακοβία. Για να φτάσει στους “16” του Κυπέλλου κατάφερε να αφήσει εκτός τη Γιαγκελόνια (2-1) και ψάχνει και σήμερα κάτι ανάλογο.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Άρκα και Ζαγκλέμπιε στο πρωτάθλημα.

Στατιστικό: g/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.