* 11η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Κρακόβια στα 4 τελευταία μεταξύ τους (2-2-0).

ΚΡΑΚΟΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας (0-2) επί της LKS Λοτζ. Στο 11’ ο Ρακόζι έχασε πέναλτι για την Κρακόβια και οι Γκίτα (14’), Ατανάσοφ (21’) για τη νίκη της.

Επιστροφή στις πρωταθληματικές νίκες το προηγούμενο Σάββατο, μετά τις 11 Αυγούστου και 5 αποτυχημένες απόπειρες ενδιάμεσα.

Ταξίδεψε πεισμωμένη στο Λοτζ μετά την εντός έδρας συντριβή από την Πογκόν (1-5) και μπήκε με φούρια στο παιχνίδι. Εκμεταλλεύτηκε και τη νωχελικότητα των γηπεδούχων για να σκοράρει δις στο πρώτο 20λεπτο, ενώ νωρίτερα είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία και άστοχο πέναλτι! Δεν σταμάτησε να απειλεί ως το κλείσιμο του ημιχρόνου, σημάδεψε το δοκάρι κι έπρεπε να έχει πάει με μεγαλύτερο προβάδισμα στην ανάπαυλα. Έκανε διαχείριση μετά από αυτήν, δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα.

Δίχως νέα αγωνιστικά προβλήματα θα υποδεχθεί τη Γιαγκελόνια, σταθερά εκτός οι τραυματίες Γιαμπλόνσκι (στόπερ), Ράσμουσεν (μέσος), Κακαμπάτζε (δεξί μπακ/χαφ).

ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/4 φετινά εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Λέγκια. Οι Ναράνχο (13’) και Ιμάθ (29’) σκόραραν για τους γηπεδούχους και στο 87’ η Λέγκια έμεινε με 10 παίκτες (Μπουρτς).

Είχε ήδη ξεπεράσει τις προσδοκίες η Γιαγκελόνια με την πορεία της ως τον Σεπτέμβριο, αλλά την περασμένη Κυριακή έκανε ποδαρικό στον Οκτώβρη με την σπουδαιότερη νίκη των τελευταίων μηνών για να φωνάξει ότι φέτος μπορεί να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από μία άνετη παραμονή.

Μπήκε με υψηλές εντάσεις στο ματς με τη Λέγκια, είχε δοκάρι ενδιάμεσα στα δύο της γκολ απέναντι σε σεταρισμένη άμυνα. Εξαφάνισε τις απειλές των φορμαρισμένων φιλοξενούμενων ως την ανάπαυλα και μετά από αυτήν έκανε διαχείριση. Η μία τελική που κατέγραψε στο δεύτερο μέρος ήταν η καλύτερη φάση του 45λεπτου, χαρακτηριστικό της εξαιρετικής ανασταλτικής της λειτουργίας σε όλο το παιχνίδι.

“Θέλουμε να κερδίζουμε κάθε εβδομάδα, είτε εντός είτε εκτός έδρας. Δεν νομίζω ότι η προσέγγισή μας σε αγώνα εντός ή εκτός έδρας είναι πολύ διαφορετική. Διανοητικά, από άποψη έντασης ή ποιότητας παιχνιδιού, δεν αλλάζει τίποτα. Φυσικά, η κλίμακα δυσκολίας είναι διαφορετική.” δήλωσε ο κόουτς Σιμένιετς, του οποίου η ομάδα έχει πάρει του 15/19 πόντους κι έχει σκοράρει 15/19 γκολ της στο Μπιάλιστοκ.