ΚΡΑΪΟΒΑ 1948 - ΑΡΓΚΕΣ Προγνωστικά

20η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Πετρολούλ, για το κύπελλο. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, οι δύο ομάδες είχαν ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά από τα αντίπαλα καρέ. Ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, ο Ιάντσου διαμόρφωσε το τελικό 0-1 στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με τη νίκη αυτή πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Για το πρωτάθλημα, πήρε εκτός έδρας νίκη με 0-2 απέναντι στην Κραϊόβα, στο μεταξύ τους ντέρμπι. Βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας, στο +11 από την ουραγό Μιοβένι. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Εκτός παραμένουν οι Ενάτσε και Κυριάκος Παπαδόπουλος.

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*4 συνεχόμενα under2.5+n/g στα επίσημα παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΡΓΚΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Κραϊόβα, για το κύπελλο. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος, ανοίγοντας το σκορ στο 55ο λεπτό. Η Άργκες έβγαλε αντίδραση και έφτασε στην ολική ανατροπή μέσα σε ένα πεντάλεπτο (64′, 69′)! Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Χάρη στη νίκη αυτή κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Για το πρωτάθλημα, αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της με 1-1 απέναντι στη Ραπίντ Βουκουρεστίου. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -8 από την πρώτη εξάδα και την 6η Χερμανστάντ. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με under2.5 γκολ.