ΚΡΑΪΟΒΑ 1948 - ΑΡΑΝΤ Προγνωστικά

22η αγωνιστική

*Η Αράντ μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας.

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Πετρολούλ, για την περασμένη αγωνιστική, στις 18/12. Σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, έμεινε πίσω στο σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (45+1′). Το παιχνίδι απέκτησε γρήγορο ρυθμό στο β’ μέρος, με τις δύο ομάδες να ανταλλάζουν ευκαιρίες και την Κραϊόβα να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης στο 63ο λεπτό. Καμία τους δεν μπόρεσε να βρει στη συνέχεια το γκολ της νίκης και το 1-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτό ήταν το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (3-1-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας και δύσκολα θα διεκδικήσει την είσοδο της στην πρώτη εξάδα. Πιο ρεαλιστικός στόχος το να φτάσει μακριά στο κύπελλο. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, δεχόμενη τουλάχιστον 2 γκολ σε καθεμία από τις δύο πιο πρόσφατες.

Αποχώρησε από το σύλλογο ο Κυριάκος Παπαδόπουλος. Τραυματίας παραμένει ο Βόντα. Τιμωρημένος ο Ατσίμ.

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα τελευταία 6 επίσημα παιχνίδια της.

*N/g στα τελευταία 3 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΡΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Ραπίντ Βουκουρεστίου, για την περασμένη αγωνιστική, στις 18/12. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (40′). Δεν μπόρεσε να βρει το δεύτερο γκολ που θα σιγούρευε τη νίκη της και το πλήρωσε, με τους φιλοξενούμενους να “σώζουν” το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού (90+7′).

Έδωσε ένα φιλικό προετοιμασίας κατά τη διάρκεια της χειμερινής διακοπής, παίρνοντας τη νίκη απέναντι στο Μόναχο 1860 με 1-2. Αγνοεί τη νίκη εδώ και έντεκα αγωνιστικές (0-4-7), σερί που την έχει φέρει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και στο +7 από την ουραγό Μιοβένι, με παιχνίδι λιγότερο. Μετράει μόλις 1 νίκη στα 10 εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει μόλις 5 γκολ στο διάστημα αυτό.

Ενισχύθηκε επιθετικά με τις προσθήκες των Γουίλι Μπαρμπόσα και Μιλόσεβιτς. Θα λείψουν από το παιχνίδι ο τιμωρημένος Αμπέιντ και ο Οτέλε.