14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΠΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Γουίλοκ στο 51’.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε η ΚΠΡ φεύγοντας με τεράστιο τρίποντο από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Δέχθηκε έντονη πίεση με την έναρξη του ματς, όμως κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας το μηδέν ως την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο δημιουργική, εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησε ως το τελικό σφύριγμα.

Το αήττητο σερί της θέλει να συνεχίσει ιδανικά, έχοντας μπροστά της μια αρκετά δυνατή ομάδα που βρίσκεται εξίσου στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Γουότφορντ (2-3), η ψυχολογία της, αλλά και η απόδοσή της ανέβηκαν κατακόρυφα, όντας τρομερά αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, ενώ παράλληλα έδειξε μεγάλη βελτίωση και αμυντικά, διατηρώντας σε πολλές περιπτώσεις ανέπαφη την εστία της. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει αποδείξει πόσο δυνατή είναι ανεξαρτήτως έδρας, καθώς προέρχεται από δύο μεγάλες νίκες μακριά από το γήπεδό της κόντρα σε Μπρίστολ Σίτι (1-2) και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (0-1). Μόλις στο -3 από την κορυφή του πρωταθλήματος, ίσως να έχει την ευκαιρία να βρεθεί ακόμα και εκεί παίρνοντας τη νίκη σήμερα, έστω και προσωρινά.

Κπρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΡΕΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χάνλεϊ στο 50’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χέντρικ στο 60’.

Αρκετά καλή εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα για τη Ρέντινγκ κόντρα στη Νόργουιτς. Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, είχε την υπεροχή και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, μην καταφέρνοντας παρ’ όλα αυτά να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, αποτυγχάνοντας έτσι να σκοράρει. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, αλλά βρήκε απάντηση άμεσα, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Ακόμη ένα δύσκολο ματς αναμένεται για εκείνη, καθώς μετά τη Νόργουιτς, καλείται να αντιμετωπίσει ακόμα μία ομάδα από την πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος. Λίγες οι μέρες μετά το ματς της Τρίτης, αγωνίζεται παράλληλα εκτός έδρας και αυτό αναμένεται να παίξει σημαντικό ρόλο, αφού η κόπωση θα είναι εντονότερη. Φαίνεται να έχει βρει ξανά ρυθμό μετά την ήττα από τη Σάντερλαντ (0-3), μετρώντας δύο σερί νίκες απέναντι σε Γουίγκαν (0-1) και Χάντερσφιλντ (3-1), ενώ έμεινε στην ισοπαλία την προηγούμενη αγωνιστική (1-1). Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, παίζει απελευθερωμένα και αυτό μόνο σε καλό της βγαίνει μέχρι στιγμής, όντας στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας φυσικά ξεπεράσει κατά πολύ τη θέση που βρισκόταν πέρσι ύστερα από το συγκεκριμένο αριθμό αγωνιστικών.