* Δεύτερος γύρος του Λιγκ Καπ Αγγλίας, γνωστό και ως Carabao Cup. Τα παιχνίδια είναι νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και – αν χρειαστεί – πέναλτι.

ΚΠΡ (CHA)

Η ΚΠΡ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από δύο αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις. Συγκεκριμένα το συγκρότημα του Χόλογουεϊ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Χαλ, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Μπόουεν στο 35’. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 74’ από τον Σμιθ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ιντρίσα Σιλά.

Ο προπονητής των Λονδρέζων, Ίαν Χόλογουεϊ, με δηλώσεις του τόνισε πως λατρεύει την ταυτότητα της ομάδας του. «Πιέζουμε, κυνηγάμε την μπάλα και δουλεύουμε όλοι μαζί. Οι ποδοσφαιριστές μου μαθαίνουν και βελτιώνονται ομαδικά, λατρεύω αυτό που κάνουν τη δεδομένη χρονική στιγμή», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο 54χρονος Άγγλος. Η τελευταία εντός έδρας νίκη της ΚΠΡ στο ντέρμπι με αντίπαλο την Μπρέντφορντ χρονολογείται στις 12 Μαρτίου του 2016 (3-0).

Προηγούμενο ματς: Η ΚΠΡ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Χαλ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της ΚΠΡ σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Goalbet)

Το ΚΠΡ – Μπρέντφορντ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ (CHA)

Μόλις μία νίκη πανηγύρισε η Μπρέντφορντ στις πέντε συνολικά αναμετρήσεις που έδωσε τη φετινή σεζόν, αυτή για το Λιγκ Καπ Αγγλίας κόντρα στη Γουίμπλεντον (3-1 εκτός έδρας στην παράταση, 1-1 η κανονική διάρκεια) στις 8 του μηνός. Στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Το Σάββατο (19/8) το συγκρότημα του Σμιθ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ίπσουϊτς (2-0 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Γουάγκχορν. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 51’ ο Γκάρνερ.

Με αλλαγές αναμένεται να παρατάξει την ομάδα του ο Ντιν Σμιθ στο αποψινό ντέρμπι κόντρα στην ΚΠΡ για το 2ο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας. «Θα πρέπει να δώσουμε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν έχουν αρκετό», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μπρέντφορντ, η οποία την περασμένη σεζόν επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της ΚΠΡ για το πρωτάθλημα στις 28 Οκτωβρίου του 2016.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Μπρέντφορντ από την Ίπσουϊτς για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μπρέντφορντ σε όλες τις διοργανώσεις.