*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΠΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Στιούαρτ στο 31’ και τα τέρματα διπλασίασε ο Σιμς στο 40’. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Τσάιρ στο 87’ και ισοφάρισαν με τον Ντιένγκ στο 90+2’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει στα τελευταία λεπτά η Κπρ απέναντι στη σκληροτράχηλη Σάντερλαντ. Ανοιχτό ματς με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να είναι πολύ πιο αποτελεσματικοί στο πρώτό μέρος, παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα. Στην επανάληψη έδειξαν επανάπαυση, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πιέσουν περισσότερο στο τελευταίο δεκάλεπτο, βρίσκοντας τα γκολ που έφεραν το ματς στα ίσα.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα αμυντικά χρειάζεται προκειμένου να μην βρεθεί και σήμερα σε παρόμοια κατάσταση. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, όμως οι τελευταίες εμφανίσεις της βγάζουν μετριότητα, κάτι που δεν της έχει επιτρέψει να αποσπάσει δεύτερο νικηφόρο αποτέλεσμα από την αρχή της σεζόν. Θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα το τελευταίο διάστημα, δείχνοντας βελτίωση σε αυτόν τον τομέα. Δυστυχώς για εκείνη θα της λείψουν αρκετοί παίκτες από το σημερινό ματς, καθώς είναι τραυματίες οι Μπαρμπέτ, Παλ, Γουίλοκ, Κλαρκ-Σάλτερ, Άμος και Τόμας, με τους περισσότερους από αυτούς να απαρτίζουν τη βασική της εντεκάδα στο μεγαλύτερο ποσοστό των παιχνιδιών της.

Κπρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σουόνσι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Εντσάμ στο 87’.

Ακόμα μία μέτρια εμφάνιση για τη Μπλάκπουλ. Δυσκολία στα τελειώματα φαίνεται πως έχει, καθώς δεν έχει καταφέρει να βρει δίχτυα σε κανένα από τα τελευταία τρία παιχνίδια που έδωσε. Αντιθέτως υποκύπτει εύκολα στις πιέσεις των αντίπαλων ομάδων, με αποτέλεσμα να μένει πίσω στο σκορ στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Ακριβώς αυτό το σενάριο υπήρξε και κόντρα στη Σουόνσι, με αποτέλεσμα να γνωρίσει τη δεύτερη ήττα στη φετινή χρονιά.

Εκτός έδρας ματς σήμερα, ύστερα από δέκα μέρες, θέλει να αποδείξει πως δεν είναι αυτό το πραγματικό της πρόσωπο, παίρνοντας ένα θετικό αποτέλεσμα. Μπορεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι η αντίπαλός της έχει αρκετές απουσίες βασικών παικτών να διαχειριστεί, αλλά παράλληλα το ίδιο ισχύει και για εκείνη. Χρειάζεται σίγουρα μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα μεσοεπιθετικά, αφού έχει βρει μόλις μία φορά το δρόμο προς τα δίχτυα στις πρώτες τρεις αγωνιστικές. Απόντες για σήμερα θα είναι οι Κέοχ, Στιούαρτ, Μπίσλεϊ, Άντερσον, Μαντάιν και Γκάρμπατ.