*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Λούτον-ΚΠΡ 3-1.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Κάρντιφ, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια η εικόνα της ΚΠΡ, δημιούργησε μεν ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν απείλησε με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία, μένοντας εύκολα στο μηδέν. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή, όμως δεν χρειάστηκε να επέμβει πουθενά, αφού οι γηπεδούχοι ήταν τρομερά άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να μπορέσει να ξεπεράσει το εμπόδιο της Λούτον. Δεν έχει πείσει μέχρι στιγμής με την εικόνα της, σκοράρει με δυσκολία, την ώρα που στο αμυντικό της κομμάτι δέχεται εύκολα γκολ αν βρεθεί υπό πίεση. Κατάφερε παρ’ όλα αυτά να διατηρήσει το μηδέν παθητικό στα τελευταίο δύο παιχνίδια της και μάλιστα εκτός έδρας, αλλά εντός έχει δείξει πως είναι ιδιαίτερα επιρρεπής σε λάθη.

Κπρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΟΥΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κάμπελ στο 61’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πούκι στο 69’. Στη συνέχεια έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Όσο στο 80’, αλλά κατάφεραν να σκοράρουν με τον Γούντροου στο 89’.

Πολύ σημαντική νίκη για τη Λούτον με μια ιδιαίτερα αποτελεσματική εμφάνιση. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, είχε τον έλεγχο στο ματς και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με κάποια από αυτές. Στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση από τους φιλοξενούμενους, αλλά κατάφερε να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που βρήκε, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Παρ’ όλα αυτά υπέκυψε στη συνέχεια, δεχόμενη την ισοφάριση, ενώ δεν πτοήθηκε από το αριθμητικό μειονέκτημα που απέκτησε, βρίσκοντας το γκολ της νίκης με τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών αγώνα.

Με ψυχολογία στα ύψη ύστερα από το μεγάλο αυτό αποτέλεσμα, θέλει ιδανικά σήμερα να αποσπάσει ένα αντίστοιχο, φτάνοντας μια ανάσα από την εξάδα. Έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία μέχρι στιγμής στο επιθετικό της κομμάτι, σκοράροντας σε όλες τις αναμετρήσεις της μετά τη διακοπή, αλλά παράλληλα είναι φανερό πως έχει σοβαρό πρόβλημα στην άμυνά της, καθώς σε καμία από αυτές δεν μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.