*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φούλαμ-ΚΠΡ 4-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΠΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Άμος στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κλαρκ-Χάρις στο 39’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο παίκτη στο 53’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαριότ στο 54’.

Ακόμα μία αναποτελεσματική εμφάνιση και μία ακόμα ήττα προστέθηκε στα αρνητικά αποτελέσματα της Κπρ κόντρα στην Πιτέρμπορο. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχε και στα δύο ημίχρονα, δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει, εκτός από μία, παίρνοντας το προβάδισμα στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και με πλήρη ευστοχία κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Να ξεφύγει από τα πολύ αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος έχει ως στόχο, όμως αναμένεται να έχει πολύ δύσκολο έργο απέναντι στη Φούλαμ. Πολλά τα προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ και πλέον ο στόχος της ανόδου αρχίζει να απομακρύνεται όσο πλησιάζουμε το τέλος της σεζόν. Μόλις μία νίκη έχει καταφέρει να αποσπάσει τα τελευταία πέντε παιχνίδια της, έχοντας παρ’ όλα αυτά βρει δίχτυα σε όλα.

Κπρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΦΟΥΛΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που έδωσε το τρίποντο στους γηπεδούχους πέτυχε ο Ρόμπινσον στο 64’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Φούλαμ και το πλήρωσε με ήττα κόντρα στη Γουέστ Μπρομ. Καμία ευκαιρία στο πρώτο μέρος, βρισκόταν μόνιμα σε θέση άμυνας, κάτι πολύ σπάνιο μέχρι στιγμής στη σεζόν. Στην επανάληψη ήταν περισσότερο δημιουργική, όχι όμως και επικίνδυνη, αφού δεν βρήκε σχεδόν καμία προσπάθειά της τέρμα, την ώρα που οι γηπεδούχοι σκόραραν σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που είχαν.

Την ευκαιρία να επιστρέψει άμεσα στις νίκες έχει, καθώς βρίσκει στο δρόμο της μια πολύ κακή Κπρ. Σαφώς ανώτερη από την αντίπαλό της, θέλει να διασφαλίσει την 1η θέση στο πρωτάθλημα πριν τη τελευταία αγωνιστική, καθώς η Μπόρνμουθ παραμονεύει στη 2η θέση. Είναι μακράν η πιο παραγωγική ομάδα του πρωταθλήματος, έχοντας πετύχει μέχρι στιγμής 90 γκολ, ενώ διαθέτει και τη 2η καλύτερη άμυνα, μετρώντας 32 γκολ παθητικό. Μετράει επίσης τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα πέντε πρόσφατα ματς που έδωσε και θέλει να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής.