*9η αγωνιστική

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Κοσέντζα με αντίπαλο την Κιέβο σε όλες τις διοργανώσεις.

Κοζέντσα – Κιέβο στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περάσουν επτά αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, για να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη της η Κοζέντσα. Την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Τσιταντέλα, παρά το γεγονός πως βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ.

Στις τέσσερις συνολικά εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσαν οι “λύκοι” σημείωσαν δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες (σ.σ. under 2,5 στις τρεις, GG σε ισάριθμες). “Έχουμε τους ποδοσφαιριστές για να φέρουμε σε δύσκολη θέση την Κιέβο”, είπε ο προπονητής Μπράλια.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Τσιταντέλα για το πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2′ με το γκολ του Βίτα. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα μέσα σε έξι λεπτά οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με τον Μπρουτσίνι (57′, 63′ πεν.). Το κερασάκι στην τούρτα τοποθέτησε ο Μπάεζ στο 71′.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ Στατιστικά

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan)

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΙΕΒΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν η Κιέβο πανηγύρισε δύο σερί νίκες κόντρα στις Λιβόρνο (4-3 εκτός έδρας) και Άσκολι (2-0 εντός έδρας) για το πρωτάθλημα, σκαρφαλώνοντας παράλληλα στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

“Θα πρέπει να τα δώσουμε όλα στην αναμέτρηση με την Κοζέντσα, πρόκειται για μία ομάδα που θα απαιτήσει το 100% των δυνατοτήτων μας”, υπογράμμισε ο προπονητής των “ιπτάμενων γαϊδουριών”, Μισέλ Μαρκολίνι. Ανέβασε ακόμα περισσότερο ρυθμούς ο Τζιακερίνι (ΜΕ, 3/1), ωστόσο δεν βρίσκεται ούτε σήμερα στην αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Άσκολι για το πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μετζιορίνι στο 14′, ενώ δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Βινιάτο. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 49′, λόγω της αποβολής του Πετρούτσι.