*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιόν Λα Καλέρα-Κούρικο Ουνίδο 3-2.

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Αουντάξ Ιταλιάνο, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σόσα στο 26’ και το 2-0 ο ίδιος στο 56’ με πέναλτι. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μόνρεαλ στο 68’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της και γνώρισε την ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο αμυντικό της κομμάτι δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, στην οποία υπέκυψε εύκολα.

Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της αυτή την περίοδο, δεν μπορεί να βρει σταθερότητα, με αποτέλεσμα να παραμένει κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και θέλει να το εκμεταλλευτεί προκειμένου πάρει δεύτερη σερί νίκη μπροστά στο κοινό της. Σημαντικό το να πάρει τη νίκη, καθώς θα αποστασιοποιηθεί από τις τελευταίες θέσεις του πρωταθλήματος, ενώ παράλληλα θα μειώσει και την απόστασή της από την εφτάδα.

Κούρικο Ουνίδο Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μαγκαγιάνες με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Πασερίνι στο 32’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπεράρντο στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορεγιάνα στο 50’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για την Ουνιόν Λα Καλέρα που πήρε δεύτερη σερί νίκη. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, ενώ δεν πτοήθηκε από την ισοφάριση, βρίσκοντας ξανά δίχτυα στην επανάληψη.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό ματς, θέλοντας να κάνει το 3/3, ανεβαίνοντας παράλληλα ψηλότερα στη βαθμολογία Χιλής. Είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια, όμως δυσκολεύεται ακόμα να κρατήσει το μηδέν παθητικό. Μαχητική στις εξόδους της, μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία στις τελευταίες πέντε, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.