* Goal/Goal τα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Κούρικο στα 7 τελευταία μεταξύ τους (2-5-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) απο την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα. Ο Αραβένα έκανε το 1-0 στο 32ο λεπτό, ο Κοέλιο ισοφάρισε για την Κούρικο στο 62’. Ο Καχελμάχερ πέτυχε το δεύτερο γκολ της Ουνιβερσιδάδ στο 88’ και ο Τάπια διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90+8’.

Δύσκολη εκ προοιμίου η αποστολή της στην ουδέτερη Κονσεπσιόν, έφτασε κοντά σε έναν “μεγάλο” βαθμό απέναντι σε ένα εκ των φαβορί για το πρωτάθλημα. Λύγισε στο τέλος, κρατά όμως την ανταγωνιστική εμφάνιση κι επιστρέφει στην έδρα της όπου παρουσιάζεται παραδοσιακά πιο ισχυρή.

Πληγώθηκε σε κατάσταση transition για το 1-0 της Ουν. Κατόλικα, δεν έχασε όμως την ισορροπία της, απείλησε πριν το ημίχρονο με δοκάρι, απειλήθηκε βέβαια και η δική της εστία. Βρήκε ισοφάριση σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ, εκμεταλλευόμενη αδύναμη επέμβαση του αντίπαλου κίπερ, αλλά στο τέλος πλήρωσε την παθητικότητά της. Κλείστηκε στην περιοχή της και το πλήρωσε με δυνατό σουτ εκτός αυτής.

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΟΥΝΤΑΞ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Ντεπόρτες Κοπιαπό. Ο Τόρες άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό, στο 50’ αποβλήθηκε ο Κάστρο της Κοπιαπό, στο 74’ ο Ρίος πέτυχε το δεύτερο γκολ και ο Φουέντες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 90+7’.

Μπορεί το τελικό σκορ της Κυριακής να “φωτογραφίζει” άνετη επικράτηση επί της νεοφώτιστης Κοπιαπό, αλλά η πρώτη νίκη της σεζόν για τους “ιταλούς” κάθε άλλο παρά εύκολη ήταν.

Η Αουντάξ προηγήθηκε από κόρνερ, στη μοναδική αξιόλογη φάση που έβγαλε στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έκλεισε με τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, που ήταν γενικά πιο απειλητικοί μέχρι την ανάπαυλα. Παρά την αυστηρή αποβολή της στο ξεκίνημα της επανάληψης η Κοπιαπό είχε δοκάρι για το 1-1. Δεν κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό με παίκτη παραπάνω η Αουντάξ, αλλά εκμεταλλεύτηκε λάθος των αντιπάλων για το 2-0 που “τέλειωσε” το ματς. Κορυφαίος για την ομάδα του Φερνάντες ο κίπερ Αουμάδα με 6 επεμβάσεις