*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χάμιλτον-Κουίνς Παρκ 0-2.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πίτερχεντ, στα πλαίσια του τρίτου γύρου για το Κύπελλο Σκωτίας. Το 0-1 ο Τόμας στο 30’ και το 0-2 ο ίδιος στο 62’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Σαβόουρι στο 90’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Κουίνς Παρκ παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Ακόμα μια καλή εμφάνιση για εκείνη, μπήκε δυνατά στο ματς και δεν άφησε ιδιαίτερα περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη ήταν αποφασισμένη να «κλειδώσει» την υπόθεση πρόκριση και το πετύχει με άνεση, αφού σκόραρε ακόμα δύο φορές.

Τη θέση της εντός των πλέι-οφ θέλει να διατηρήσει και έχει την ευκαιρία να το καταφέρει, αφού φιλοξενεί την πιο ασταθή ομάδα του πρωταθλήματος. Έχει δείξει εξαιρετικά στοιχεία μέχρι στιγμής στη σεζόν, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, έχοντας αποσπάσει πολλά απρόσμενα θετικά αποτελέσματα. Ιδιαίτερα επιθετικό το στυλ παιχνιδιού της, προσπαθεί να απειλεί όσο το δυνατόν περισσότερο στις αναμετρήσεις της, ενώ σκοράρει ασταμάτητα σχεδόν σε όλες. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, όμως δεν πτοείται σε καμία περίπτωση ακόμα κι αν δεχθεί γκολ.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΧΑΜΙΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ηστ Κίλμπραϊντ, στα πλαίσια του τρίτου γύρου για το Κύπελλο Σκωτίας. Πρωταγωνιστής ήταν ο Ράιαν που πέτυχε χατ-τρικ (37’, 70’, 75’), ενώ νωρίτερα είχε σκοράρει και ο Ουάν (73’), με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 4-0.

Μία από τις ελάχιστες άνετες επικρατήσεις της φετινής σεζόν πέτυχε η Χάμιλτον κόντρα στην πολύ πιο αδύναμη Ηστ Κίλμπραϊντ. Βρήκε την ευκαιρία να ξεσπάσει και δεν την άφησε να πάει χαμένη, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα, ενώ παράλληλα διατήρησε το μηδέν στα μετόπισθεν.

Ψυχολογία απέκτησε από την επικράτησή της αυτή και θέλει ιδανικά να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα. Πάρα πολλά τα προβλήματά της μέχρι στιγμής στη σεζόν, δεν έχει καταφέρει σε καμία περίπτωση να τα λύσει και για το λόγο αυτό βρίσκεται στη τελευταία θέση της βαθμολογίας. Δεν μπορεί να βρει σταθερότητα αμυντικά, δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, ενώ δυσκολεύεται σε πολλές περιπτώσεις ακόμα και να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.