*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χάμιλτον-Κουίνς Παρκ 0-2.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κουίνς Παρκ-Χάμιλτον 4-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Χάμιλτον-Κουίνς Παρκ 1-4.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πάρτικ Θιστλ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χολτ στο 50’ και το 2-0 ο Τέρνερ στο 67’. Το 3-0 πέτυχε ο Μούλεν στο 86’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Χολτ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 90+2’.

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για την Κουίνς Παρκ. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί καμία από αυτές ώστε να βρει δίχτυα, αφού βρήκε απέναντί της μια καλά οργανωμένη άμυνα. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε πολύ εύκολα, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες του τελευταίου διαστήματος. Δεν έπεισε με την εικόνα της σε καμία από αυτές, με αποτέλεσμα εκτός από ήττες, να χάσει και την 1η θέση του πρωταθλήματος. Πλέον βρίσκεται στη 2η θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Νταντί και θα χρειαστεί ένα καλό σερί της, αλλά και μία γκέλα τής πρωτοπόρου, για να σκαρφαλώσει ξανά στην κορυφή.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΧΑΜΙΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μόρτον, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκίλισπι στο 54’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κινγκ στο 66’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Χάμιλτον και γνώρισε την ήττα. Παρά το γεγονός ότι είχε ευκαιρίες, δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Στο αμυντικό της κομμάτι δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους και εν τέλη υπέκυψε στην επανάληψη με ευκολία.

Στενεύουν τα περιθώρια για κείνη όσο πλησιάζουμε στο τέλος της σεζόν και γνωρίζει πως πρέπει να αποσπάσει μερικά θετικά αποτελέσματα ώστε να εξασφαλίσει πως δεν θα βρεθεί τουλάχιστον στη τελευταία θέση του πρωταθλήματος. Δείχνει ανά περιόδους θετικά στοιχεία, αλλά δεν μπορεί να βρει σταθερότητα σε καμία περίπτωση, με αποτέλεσμα να είναι αρκετά απρόβλεπτη στις εμφανίσεις της.