*6η  αγωνιστική

*Aπό τα 17 παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν οι δύο ομάδες σε αυτό το γήπεδο, τα 10 είχαν 2-3 γκολ.

Κουίνς Παρκ – Στενχάουσμιρ στην Bwin
Bwin

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κουίνς Παρκ ήταν εντυπωσιακή και απέναντι στην ουραγό Μπρέχιν, κερδίζοντας πολύ άνετα, όπως δείχνει και το τελικό σκορ, με 3-0 εντός έδρας. Είναι πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος, με τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες, 2/2 στο γήπεδό της.

Φυσιολογικά λοιπόν είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας αποκτήσει ήδη μία σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +4 για την ακρίβεια, από την δεύτερη θέση. Και διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

Ο προπονητής της, Ρέι ΜακΚίνον, ανυπομονεί για το σημερινό παιχνίδι και χαίρεται που παίζουν πάλι εντός, αν και όπως τόνισε, θέλει από την ομάδα του να μπαίνει δυνατά στους αγώνες, καθώς θεωρεί πολύ καθοριστικό το πρώτο γκολ σε κάθε παιχνίδι.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας επιθετικός Μάρεϊ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κουίνς Παρκ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπρέχιν, πολύ εύκολα, όσο δείχνει το τελικό σκορ. Ανοιξε το σκορ ο Κουιτόνγκο στο έκτο λεπτό, ο ΜακΧιου έκανε το 2-0 στο 29ο λεπτό, ενώ πέτυχε και τρίτο τέρμα από τον Λυόν στο 69΄.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει 8/9 N/G (δες το στην Bwin)

*Εχει 3/4 over 2,5 εντός έδρας.

*Εχει 3/4 N/G εντός έδρας.

Παίξε νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+,UKGC,ΚΕΘΕΑ 1114,Ρυθμ Εμπ. Επικ: ΕΕΕΠ

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στενχάουσμιρ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Αννάν, δεχόμενη από ένα γκολ στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, αν και στον τελευταίο της αγώνα γνώρισε την πρώτη της εκτός έδρας για φέτος.

Ακόμη πάντως βρίσκεται εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, σε απόσταση βολής βέβαια, στο +1 για την ακρίβεια, από ομάδες εκτός αυτών, ενώ είναι στο -5 από την κορυφή που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Εχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας μαζί με άλλες δύο ομάδες.

Κάποιες ενοχλήσεις εξακολουθεί να έχει ο βασικός της γκολκίπερ Σμιθ που μάλλον θα λείψει και από το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στενχάουσμιρ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ανναν, δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου, από τον Ράιτ και τα δύο, ενώ είχε ισοφαρίσει ενδιάμεσα με τον ΜακΓκουίγκαν στο 56’.