*Αγώνας εξ αναβολής

*Νωρίς στη σεζόν: Κουίνς Παρκ – Πίτερχεντ 3-2, Πίτερχεντ – Κουίνς Παρκ 2-1

*Από τα 26 παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα 19 έχουν λήξει under 2,5, τα 16 μαζί με N/G.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίνς Παρκ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Μοντρόουζ, δεχόμενη το γκολ από τον Κουίν στο 45ο λεπτό, σε ένα γενικώς ισορροπημένο παιχνίδι, χωρίς πολλές μεγάλες ευκαιρίες.

Η Κουίνς Παρκ έχασε ξανά, έπειτα από εφτά αγώνες, στους οποίους είχε έξι ισοπαλίες, με 0-1 εντός έδρας από την Μοντρόουζ, αν και άξιζε τουλάχιστον έναν βαθμό. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα στο γήπεδό της, έπειτα από τρία παιχνίδια, στα οποία είχε κερδίσει τα δύο, αλλά γενικώς δεν έχει νίκη στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της.

Είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η και τελευταία, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην πέμπτη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά, αλλά με πολύ καλύτερη διαφορά τερμάτων και έναν αγώνα λιγότερο. Και έχει φυσικά τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Παραμένουν εκτός ορισμένοι παίκτες που έχουν προβλήματα τραυματισμών και συγκεκριμένα οι Μάρεϊ (ΕΠ), Μούιρ (ΤΕ), Μόρισον (ΑΜ), ο Μουρ (ΜΕ), ενώ στο τελευταίο παιχνίδι χτύπησε και ο αμυντικός Κιλντέι, που μάλλον θα λείψει απόψε.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5

*Εχει 11/16 under 2,5 εντός έδρας, 7/12 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 7/12 Χ στο ημίχρονο εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Πίτερχεντ κέρδισε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, 4-3 εντός έδρας την Νταμπάρτον. Προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Ρίτσι (3’), ΜακΛιν (8’), στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 37ο λεπτό και πέτυχε το 3-0 με τον Ρίτσι στο 42’. Και παρόλο που η αντίπαλος της ήταν με 10 παίκτες, μείωσε με γκολ του δικού της ΜακΛιν στο 64’ και με τον Στόουκς στο 78’ σε 3-2! Αλλά στο 84’ αποβλήθηκε και δεύτερος παίκτης της Νταμπάρτον, με τον Σέιβουρι στο 87’ να κάνει το 4-2, αλλά κατάφερε να δεχθεί και γκολ από εννιά παίκτες (!) από τον Πινιατέλο στις καθυστερήσεις!

Η Πίτερχεντ έκανε τα εύκολα δύσκολα, όμως τελικά επικράτησε 4-3 εντός έδρας της Νταμπάρτον, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από εννιά παιχνίδια που δεν είχε κερδίσει, αλλά μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και τρεις αγώνες, με δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

Ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που εξασφαλίζει παραμονή, αν και είναι πάντα σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ένατη που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, ενώ απομακρύνθηκε στο +9 από την τελευταία θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό. Αλλά έχει και έναν αγώνα λιγότερο.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας αμυντικός Φρέιζερ.

Πίτερχεντ Στατιστικά

*Εχει 4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 11/16 over 2,5 εκτός έδρας, 8/12 στο πρωτάθλημα, αλλά με τρία σερί under 2,5 στα πιο πρόσφατα.

* Εχει 7/12 Χ στο ημίχρονο εντός έδρας στο πρωτάθλημα.