*36η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Ουδέτερη έδρα

Νωρίτερα στη σεζόν: Φόλκερκ – Κουίνς Παρκ 0-1, Κουίνς Παρκ – Φόλκερκ 6-0, Φόλκερκ – Κουίνς Παρκ 1-1

*Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίνς Παρκ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Μοντρόουζ, παρόλο που άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τέρμα του Σμιθ. Και ενώ το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά, από αυτογκόλ του Ντόιλ στο 78’ και από τον Ντίλον στο 81’.

Η Κουίνς Παρκ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Μοντρόουζ, παρόλο που προηγήθηκε πάρα πολύ γρήγορα, μόλις στο πρώτο λεπτό! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, αμφότερες μακριά από την έδρα της, με ίδιο σκορ μάλιστα! Αλλά στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Μετά και τα τελευταία αποτελέσματα οριστικοποιήθηκε πώς θα τερματίσει στην 4η και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, εκεί που θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά μία ομάδα από το Τσάμπιονσιπ, χωρίς να ξέρει ακόμη ποια θα είναι αυτή. Και έχει πάντα τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, 17 σε 35 αγώνες!

Παραμένουν εκτός ορισμένοι παίκτες που έχουν προβλήματα τραυματισμών και συγκεκριμένα οι Μούιρ (ΤΕ), Μουρ (ΜΕ), πιο πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Μπράουν με τη συμμετοχή του αμφίβολη.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 7/9 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 15/21 under 2,5 εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΟΛΚΕΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Φόλκερκ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Αλόα, αν και είχε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει, τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκε! Και βρέθηκε να χάνει σχετικά νωρίς, από τέρμα του Κόουλι μόλις στο όγδοο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Σάμον στο 56’, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Ντόουντς στο 77’.

Η Φόλκερκ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Αλόα, με αυτήν να είναι η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες, με αυτό το ντεφορμάρισμα να έρχεται στη χειρότερη εποχή και να της στοιχίζει το ενδεχόμενο συμμετοχής στα πλέι οφς για την άνοδο. Μακριά από την έδρα της πάντως έχει δύο νίκες στους τρεις τελευταίους αγώνες.

Μένει πλέον να φανεί απλά σε ποια θέση θα τερματίσει, ούσα αυτή τη στιγμή στην 5η  θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά μπορεί να πέσει μέχρι και στην 7η.

Και μπορεί ο υπηρεσιακός της τεχνικός, Κένι Μίλερ, να θέλει τη θέση μόνιμα, αλλά μάλλον δύσκολα θα συμβεί αυτό, αφού δεν πέτυχε την είσοδο της ομάδας στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας επιθετικός Ντόουντς, όμως το χειρότερο είναι πώς τραυματίστηκε σοβαρά ο αμυντικός Πολ Γουάτσον που θα επιστρέψει τη νέα χρονιά στα γήπεδα!