*29η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Αλόα – Κουίνς Παρκ 1-1, Κουίνς Παρκ – Αλόα 3-4, Αλόα – Κουίνς Παρκ 1-1

*Στα 17 τελευταία παιχνίδια τους, ανεξαρτήτως έδρας, η Αλόα είναι αήττητη, έχοντας 11 νίκες και έξι ισοπαλίες. Η τελευταία της ήττα από την Κουίνς Παρκ ήταν εντός έδρας με 1-3 το 2008.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίνς Παρκ κέρδισε σχετικά άνετα με 0-3 εκτός έδρας την Νταμπάρτον, σκοράροντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Κόνελ (5’, 36’), με τον Λόνγκριτζ στο 75ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κουίνς Παρκ κέρδισε και στο γήπεδο της Νταμπάρτον με 0-3, χωρίς να ζοριστεί ιδιαίτερα, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες και μόλις μία ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η και τελευταία, σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 για την ακρίβεια, από την ομάδα είναι στην πέμπτη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά. Και έχει φυσικά τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Παραμένουν εκτός ορισμένοι παίκτες που έχουν προβλήματα τραυματισμών και συγκεκριμένα οι Μάρεϊ (ΕΠ), Μούιρ (ΤΕ), Μόρισον (ΑΜ), ο Μουρ (ΜΕ), ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Κιλντέι, που μάλλον θα λείψει απόψε.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει 9/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 11/17 under 2,5 εντός έδρας, 7/13 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΟΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Αλόα έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Ερντρι, απολύτως δίκαια, δεχόμενη από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, αμφότερα από τον Σμιθ (21΄, 84’).

Η Αλόα ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Ερντρι, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο αγώνες στους οποίους έχει πετύχει και την μοναδική της νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια η οποία και ήρθε μακριά από την έδρα της. Μάλιστα ειδικά εκτός έδρας έχει δύο συνεχόμενες νίκες, αλλά με αντιπάλους από κάτω της στον βαθμολογικό πίνακα.

Βρίσκεται στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά είναι σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από την ένατη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς παραμονής, ενώ είναι στο +9 από την τελευταία θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό.

Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ρόμπερτσον.