*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Κουίν Οφ Σάουθ 0-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κουίν Οφ Σάουθ-Ρέιθ Ρόβερς 1-1.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Κουίν Οφ Σάουθ 3-3.

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πάρτικ Θιστλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Χολτ με πέναλτι στο 82’.

Ηττήθηκε παρά την προσπάθειά της απέναντι στην Πάρτικ Θιστλ. Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μονόπλευρο, με τους γηπεδούχους αυτή τη φορά να έχουν τα ινία της αναμέτρησης, πιέζοντας ασφυκτικά, με αποτέλεσμα να υποκύψει η άμυνά της.

Αντίδραση και άμεση επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα θέλει η Κουίν Οφ Σάουθ προκειμένου να βρεθεί ένα βήμα πιο κοντά στην έξοδό της από τις θέσεις του υποβιβασμού. Είναι εμφανώς βελτιωμένη σε όλους τους τομείς, καθώς βρίσκει δίχτυα με μεγαλύτερη συχνότητα, ενώ αμυντικά είναι πολύ πιο σταθερή, δυσκολεύοντας κάθε αντίπαλο να σκοράρει. Μετράει τρεις νίκες και μία ισοπαλία στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, έχοντας πετύχει 5 γκολ, ενώ έχει δεχθεί μόλις 1.

Κουίν Οφ Σάουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έιρ, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Αντελόγε στο 3’ και το 0-3 ο Μάξγουελ με δύο δικά του γκολ στο 32’ και το 38’. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Άσφορντ στο 65’.

Κάκιστη εμφάνιση για τη Ρέιθ Ρόβερς που έβγαλε κόπωση μετά την πρόκριση στο τελικό του Τσάλεντζ Καπ μεσοβδόμαδα. Λίγες ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα, δεν κατάφερε να απειλήσου ούτε στο ελάχιστο την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Στο αμυντικό της κομμάτι δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ήταν πολύ πιο αποτελεσματικοί, βρίσκοντας πολύ εύκολα δίχτυα.

Το δρόμο προς τις νίκες προσπαθεί να ξαναβρεί η Ρέιθ Ρόβερς, καθώς τα πολλά αρνητικά αποτελέσματα την έχουν βγάλει εκτός τετράδας. Καθόλου καλή η εικόνα της στο πρωτάθλημα από τα μέσα του Δεκέμβρη όπου και ξεκίνησε το ντεφορμάρισμά της. Έχει καταφέρει να αποσπάσει μόλις έξι ισοπαλίες στα τελευταία έντεκα παιχνίδια του πρωταθλήματος, ανεξαρτήτως έδρας, με μεγάλο της πρόβλημα την άμυνά της. Δεν έχει σταθερότητα σε καμία περίπτωση, σκοράρει με το σταγονόμετρο, την ώρα που δέχεται σε τεράστια ευκολία γκολ.