*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Κουίν Οφ Σάουθ 2-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κουίν Οφ Σάουθ-Ινβερνές 1-2.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ινβερνές-Κουίν Οφ Σάουθ 2-2.

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 5-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Κεφάλι στο σκορ πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόι στο 12’, όμως δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χάμιλτον (25’, 37’). Ο Κάμερον με αυτογκόλ έκανε το 3-1, με τον Χάμιλτον να πετυχαίνει χατ-τρικ στο 59’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κρέιγκεν στο 90’.

Διασυρμός της Κουίν Οφ Σάουθ από την Άρμπροουθ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση παίρνοντας το προβάδισμα, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις αστάθειες της, ανατρέποντας το σκορ πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη αναγκάστηκε να βγει μπροστά προκειμένου να βρει το γκολ της ισοφάρισης, αφήνοντας πολλούς κενούς χώρους, που φυσικά εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι σκοράροντας και στο δεύτερο μέρος.

Δεν έχει σταματημό η κατηφόρα της και πλέον οι πιθανότητες παραμονής είναι ελάχιστες. Μοναδική της ευκαιρία είναι να εκμεταλλευτεί τη σημερινή εξ’ αναβολής αγωνιστική προκειμένου να μειώσει τη διαφορά. Είναι αναγκασμένη να παίξει ανοιχτά και αυτό γνωρίζουμε πως θα την κάνει ακόμα πιο ευάλωτη αμυντικά, όμως δεν την βοηθάει ούτε ο βαθμός της ισοπαλίας, με αποτέλεσμα να τα παίξει όλα για όλα. Δεν είναι σε καθόλου καλή ψυχολογική κατάσταση, καθώς το σερί ηττών της έχει φτάσει πλέον τις εφτά διαδοχικές, έχοντας μάλιστα σκοράρει μόλις 3 γκολ.

Κουίν Οφ Σάουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΙΝΒΕΡΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κιλμάρνοκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέιλορ στο 60’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚέι στο 76’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τσάλμερς στο 82’.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της έδωσε η Ινβερνές πετυχαίνοντας τρομερή ανατροπή απέναντι στην πρωτοπόρο Κιλμάρνοκ. Είχαν την υπεροχή η φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος, όμως δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκαν μία από τις λίγες ευκαιρίες παίρνοντας το προβάδισμα. Από κει και έπειτα οι γηπεδούχοι αύξησαν κατακόρυφα την πίεσή τους, καταφέρνοντας όχι μόνο να ισοφαρίσουν, αλλά και να ανατρέψουν το σκορ, παίρνοντας τη νίκη που εξασφάλισε και την παρουσία της στα πλεί-οφ.

Με τρομερά ανεβασμένη ψυχολογία μετά την ανατροπή της προηγούμενης αγωνιστικής και την εξασφάλιση της θέσης της στην τετράδα. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση και αγωνιστικά, σκοράρει συνεχώς και με το «τσουβάλι» στις αναμετρήσεις της, όμως αμυντικά δεν είναι άτρωτη και αυτό το έχει αποδείξει αρκετές φορές. Θέλει ιδανικά να ολοκληρώσει τη σεζόν χωρίς να σπάσει αυτό το σερί και μπορεί να το διευρύνει κόντρα στην Κουίν Οφ Σάουθ, η οποία «καίγεται» για βαθμούς και αναμένεται να παίξει πολύ ανοιχτά ψάχνοντας το γκολ. Δύσκολα θα καταφέρει να φτάσει την Άρμπροουθ προκειμένου να πάρει την απευθείας πρόκριση στα ημιτελικά των πλέι-οφ, εκτός κι αν εκείνη «πετάξει» τις τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.