* Στον πρώτο γύρο: Οέστε – Κουιάμπα 1-1

*Οι δύο ομάδες τίθενται για πρώτη φορά αντιμέτωπες σε αυτό το γήπεδο.

Κουιάμπα – Οέστε στην Betshop | +21

ΚΟΥΙΑΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κουιάμπα αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την Παρανά, σε έναν αγώνα που δικαιούται να έχει «παράπονο» που δεν πήρε τη νίκη, αφού έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις, ενώ είχε και δοκάρι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Αυτή ήταν η τρίτη της «λευκή» ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, παραμένοντας οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Ρινκόν κάποιες ενοχλήσεις έχουν οι Ζόνας (ΑΜ), Εντνέι (ΑΜ), Ντζαβάρ (ΜΕ), Τοντίνιο (ΕΠ), Αλέ (ΜΕ), Εσκουντέρο (ΜΕ), με τη συμμετοχή τους αμφίβολη και με τους δύο τελευταίους να έχουν τις περισσότερες πιθανότητες να αγωνιστούν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κουιάμπα έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Παρανά για το πρωτάθλημα.

Κουιάμπα Στατιστικά

*Εχει 5/6 N/G στα τελευταία της παιχνίδια.

*Εχει τρία σερί N/G εντός έδρας.

ΟΕΣΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οέστε επικράτησε πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ με 3-0 εντός έδρας της Οπεράριο, ανοίγοντας το σκορ με τον Τιαγκουίνιο στο 24ο λεπτό, ενώ τα άλλα δύο γκολ επιτεύχθηκαν μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο από τους Καετάνο (62’), Τιαγκουίνιο (64’). Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, ενώ έχει πάντα τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με την Σπορτ Ρεσίφε. Βρέθηκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά είναι σε απόσταση βολής από αυτήν, στο +3 για την ακρίβεια.

Στο τελευταίο παιχνίδι ο επιθετικός Καουά Ζίσους έκανε ντεμπούτο σε ηλικία 16 ετών και 11 ημερών! Ο ίδιος το χαρακτήρισε ως την πραγματοποίηση του μεγαλύτερου ονείρου του, αν και παραδέχθηκε πως ήταν πολύ νευρικός όταν τον κάλεσε ο προπονητής του να μπει ως αλλαγή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Οέστε κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Οπεράριο για το πρωτάθλημα.

Οέστε Στατιστικά

*Οι εφτά από τους 11 εκτός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα έχουν λήξει ισόπαλοι στο πρώτο ημίχρονο.