*5η αγωνιστική

*Το ματς διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και ειδικότερα στην πόλη Χαϊκού.

*Η Γκουανγκζού Σίτι έχει εφτά συνεχόμενες νίκες απέναντι στην Ζεγιάνγκ Προφέσιοναλ, ανεξαρτήτως έδρας.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΖΟΥ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουανγκζού Σίτι έχασε 0-3 από την Χενάν, σε ένα παιχνίδι που ήταν σχεδόν ακίνδυνη, δεχόμενη τρία γκολ, από τον Ενρίκε Ντουράντο στο 37ο λεπτό, ενώ ο Χαν Ντονγκ στο 56’ πέτυχε το 0-2, με τον Φενγκ Μποξουάν στο 90’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Γκουανγκτζού Σίτι ηττήθηκε πολύ εύκολα με 0-3 από την Χενάν, ούσα τελείως ακίνδυνη επιθετικά. Κάτι συνηθισμένο γι’ αυτήν, αφού είναι το τρίτο συνεχόμενο που δεν σκοράρει, έχοντας τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα, σε ισάριθμα παιχνίδια.

Είναι μία από τις δύο ομάδες που δεν έχουν καταφέρει ακόμη να πάρουν ούτε βαθμό, αμφότερες εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τραυματίες και απόντες είναι ο δεξιός μπακ Μιάο Τανγκ και ο μέσος Τσουγκούι Γιε.

Γκουανγκζού Σίτι Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G

*Εχει 2/4 under 2,5 τη φετινή σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΖΕΓΙΑΝΓΚ ΠΡΟΦΕΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ζεϊγιάνγκ έφερε 1-1 κόντρα στην Ντάλιαν Προ, αν και ήταν καλύτερη από την αντίπαλο της, έχασε ευκαιρίες να προηγηθεί, όμως βρέθηκε να χάνει από το πουθενά, στην πρώτη σοβαρή επίθεση της αντιπάλου της, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, από ένα άπιαστο σουτ του Σουν Γκουοβέν. Ισοφάρισε με τον Μουσεκουί στο 70’ και είχε ευκαιρίες και για να πάρει τη νίκη.

Η Ζεγιανγκ Προφέσιοναλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 κόντρα στην Ντάλιαν Προ, αν και η εικόνα της ήταν τέτοια που άξιζε κάτι περισσότερο. Αυτό που μετράει όμως είναι το τελικό αποτέλεσμα και εκεί δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη φέτος στο πρωτάθλημα, έχοντας ως τώρα δύο ισοπαλίες και δύο ήττες.

Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα, βρέθηκε εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι ισόβαθμη με την ομάδα που βρίσκεται στην τελευταία θέση παραμονής.

Τραυματίες είναι ο γκολκίπερ Τσάο Γκου, ο κεντρικός αμυντικός Ποσινιόλο και ο δεξιός εξτρέμ Ματέους.