20η αγωνιστική

Πλέι-Οφς Πρωταθλήματος

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς θεατές.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ ΡΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Τσανγκτσούν Γιατάι, την προηγούμενη αγωνιστική. Κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, σε ένα 1ο ημίχρονο που ήταν χειρότερη των γηπεδούχων. Η Γιατάι έφτασε δίκαια στην ισοφάριση στο 35′, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες να προηγηθεί πριν τη συμπλήρωση του πρώτου σαρανταπενταλέπτου. Στο β’ μέρος οι δύο ομάδες ήταν νωχελικές, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται μια από τις λίγες ευκαιρίες τους και να διαμορφώνουν το τελικό 2-1 στο 78′.

Ήταν η 3η ήττα στα τελευταία 5 παιχνίδια της για το πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 7η θέση του γκρουπ και είναι βαθμολογικά αδιάφορη. Έχει κρατήσει ανέπαφη την εστίας της μόλις σε 1 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Τραυματίες παραμένουν οι Μιάο Τανγκ (10 συμμ.), Ζου (-)και Γιε (13 συμμ./2 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Τσανγκτσούν Γιατάι.

Κουανγκτσόου ΡΦ Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην bet365)

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777
ΣΑΝΓΚΑΙ SIPG ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Σενζέν, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, ήταν εκείνη που αποδείχθηκε πιο αποτελεσματική απέναντι από την αντίπαλη εστία. Προηγήθηκε νωρίς (1-0 στο 8′), για να δεχθεί την ισοφάριση εννέα λεπτά αργότερα (1-1 στο 17′). Στο β’ μέρος εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και κατάφερε να εξασφαλίσει τη νίκη μέσα σε επτά λεπτά, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης (2-1 στο 62′).

Ήταν τη 1η της νίκη μετά από 2 αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τη 2η Έβεργκραντ και στο +3 από την 4η Τσανγκτσούν Γιατάι, στη μάχη που δίνουν οι τρεις τους για τις 2 θέσεις που δίνουν εισιτήρια για τα προκριματικά και τους ομίλους του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ.

Τραυματίες οι Ρικάρντο Λόπες (14 συμμ./4 γκολ)και Παουλίνιο (14 συμμ./4 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Σενζέν.