17η αγωνιστική

Πλέι-Οφς Πρωταθλήματος

*Διεξάγονται 7 μονοί αγώνες μεταξύ των 8 ομάδων του γκρουπ για να αναδειχθεί η πρωταθλήτρια.

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς θεατές.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 9 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ ΡΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ηττήθηκε με 1-0 από τη Σανγκάι, την προηγούμενη αγωνιστική. Είδε την αντίπαλο της να κυριαρχεί στο 1ο ημίχρονο και να προηγείται δίκαια στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Γουεντζούν. Η Κουανγκτσόου μπήκε δυνατά στο β’ μέρος για την ισοφάριση, αλλά η αντίπαλος της απορρόφησε την πίεση και κατάφερε να διατηρήσει το 1-0 μέχρι τέλους, δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα.

Ήταν το 5ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη (0-2-3), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην τελευταία θέση του γκρουπ, στο -11 από την 3η θέση. Έχει δεχτεί γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Τραυματίες οι Τανγκ Μιάο (10 συμμ.)και Ζου (-).

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 1-0 από την Σανγκάι, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να έρχεται στο 15′.

Κουανγκτσόου ΡΦ Στατιστικά

*4 συνεχόμενα under2.5 γκολ. (Δες το στην bet365gr)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ήττα με 2-1 απέναντι στη Σαντόνγκ Λουνένγκ, την προηγούμενη αγωνιστική. Μετά από ένα 1ο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμό στο β’ μέρος. Η Γκουοάν κατάφερε να κάνει το 0-1 κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, στο 73ο λεπτό, με τον Τζανγκ. Δεν κατάφερε να κρατήσει για πολύ ανέπαφη την εστία της όμως, με τη Σαντόνγκ να πιέζει και να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 80′, με φοβερό γκολ του Σον. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 90+2′, με γκολ του Τζάντσον.

Ήταν η 1η της ήττα μετά από 3 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -5 από την 3η θέση, που δίνει εισιτήριο για τα προκριματικά του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ. Έχει σκοράρει στα τελευταία 6 παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Τραυματίες οι Χου Σαετέρ (-)και Γκανγκ Γουάνγκ (12 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 2-1 από την Σαντόνγκ Λουνένγκ.