*Επαναληπτικός προημιτελικός για την διεκδίκηση του τίτλου. Η Κουανγκζού κέρδισε με 1-3 στον πρώτο αγώνα.

*Η Κουανγκζού Εβεργκράντε δεν έχει χάσει ποτέ εντός έδρας από την Χεμπέι, με τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες. Και γενικώς έχει οκτώ νίκες σε 10 αγώνες απέναντι της, με μόλις μία ήττα.

Κουανγκζού Εβεργκράντε – Χεμπέι στην Bet365

ΚΟΥΑΝΓΚΖΟΥ ΕΒΕΡΓΚΡΑΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κουανγκζού Εβεργκράντε βρέθηκε να χάνει, αλλά δεν πτοήθηκε και πέτυχε άλλη μία νίκη επί της Χεμπέι, με 1-3 εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να έχει τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του θεσμού. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει έξι σερί νίκες, εφτά σε οκτώ αναμετρήσεις μέσα στο 2020!

Και δείχνει διάθεση να υπερασπιστεί μέχρι τέλους τον τίτλο που κατέκτησε πέρυσι, καταφέρνοντας να επαναλάβει το κατόρθωμα της.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κουανγκζού κέρδισε με 1-3 στο γήπεδο της Χεμπέι, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Χόνγκμπο στο 38ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Γου Σαοκόνγκ στο 65’ και προηγήθηκε με πέναλτι του Κέσεν στο 87ο λεπτό, ενώ πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Γουέι Σιχάο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Κουανγκζού Εβεργκράντε Στατιστικά

*Εχει 11/16 over 2,5 στο πρωτάθλημα φέτος (bet365 παίξε νόμιμα)

*Οι έξι από τους οκτώ εντός έδρας αγώνες της είχαν 2-3 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΧΕΜΠΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χεμπέι μπορεί να κέρδισε τα δύο προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια της, όμως έχασε με 1-3 εντός έδρας από την σημερινή της αντίπαλο και ενώ είχε καταφέρει να ανοίξει το σκορ από πολύ νωρίς στον αγώνα. Όμως δεν εκμεταλλεύτηκε αυτό το προβάδισμα και τελικά δεν πήρε ούτε την ισοπαλία! Επομένως μόνο διαδικαστικό ρόλο έχει αποκτήσει η σημερινή αναμέτρηση.

Φυσικά βρίσκεται σε πολύ δεινή θέση, αφού όχι απλά πρέπει να κερδίσει μακριά από το γήπεδο της, οφείλει να το πετύχει με δύο γκολ διαφορά! Και μάλιστα σε ένα γήπεδο που δεν τα έχει καταφέρει πολύ στο πρόσφατο παρελθόν.

Λείπει ο τραυματίας αμυντικός Ζανγκ Τσένγκ και ο δανεικός από την αντίπαλο τους,, ο  επιθετικός Ρικάρντο Γκουλάρ

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χεμπέι ηττήθηκε 1-3 εντός έδρας από την Κουανγκζού, αν και προηγήθηκε με τον Χόνγκμπο στο 38ο λεπτό. Όμως δεν άντεξε ως το τέλος και στη συνέχει δέχθηκε τρία τέρματα, από τον Γου Σαοκόνγκ στο 65’, με πέναλτι του Κέσεν στο 87ο λεπτό και από ε τον Γουέι Σιχάο στις καθυστερήσεις του αγώνα.