*Τελευταία αγωνιστική της 1ης προκριματικής φάσης του EURO2022 U19.

*Γκρουπ 4 ομάδων, με μονά παιχνίδια, 3 για κάθε ομάδα.

*Προκρίνονται απευθείας οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

*Προκρίνεται και η καλύτερη 3η, αυτή που έχει το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις 2 πρώτες ομάδες του γκρουπ της.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι αγώνες μεταξύ των ισόβαθμων ομάδων.

*Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί μία φορά στην ιστορία τους, με τους Ουαλούς να επικρατούν με 2-0.

ΚΟΣΟΒΟ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεύτερη διαδοχική ήττα για το Κόσοβο, αυτή τη φορά με 1-0 από τη Γεωργία, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της 1ης προκριματικής φάσης. Άντεξε για ένα ημίχρονο την πίεση των Γεωργιανών, αλλά στο 2ο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ (1-0 στο 52′). Δεν κατάφερε να αντιδράσει, με την αντίπαλο να διαφυλάσσει το υπέρ της αποτέλεσμα και το 1-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Είναι ουραγός του ομίλου, με 2 ήττες σε 2 αγώνες. Αγνοεί τη νίκη εδώ και 10 παιχνίδια, επίσημα και φιλικά. Έχει δεχτεί γκολ στα 8 από τα 10 αυτά παιχνίδια.

Αναμένεται να παραταχθεί με αρκετές αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα, με τον προπονητή των Κοσοβάρων να θέλει να δώσει συμμετοχή και σε άλλους ποδοσφαιριστές.

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 1-0 από τη Γεωργία, για τη 2η αγωνιστική του ομίλου.

Κόσοβο U19 Στατιστικά

*3 σερί n/g. (Δες το στην Interwetten)

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΑΛΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Βαριά ήττα με 5-0 από τη Νορβηγία, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της 1ης προκριματικής φάσης. Δεν κατάφερε να βγάλει το 1ο ημίχρονο χωρίς να δεχθεί γκολ, με τους Νορβηγούς να κάνουν το 1-0 στο 44′. Στο 2ο σαρανταπεντάλεπτο οι Ουαλοί είχαν ρόλο παρατηρητή, με το σκορ να δείχνει 4-0 στο 63′. Δεν κατάφεραν ποτέ να βγάλουν αντίδραση, με το τελικό 5-0 να διαμορφώνεται στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και 5 παιχνίδια, φιλικά και επίσημα. Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα 4 από αυτά τα 5 παιχνίδια. Χρειάζεται ένα θαύμα για να προκριθεί στην επόμενη φάση. Πρέπει να καλύψει διαφορά 6 γκολ. Περιμένει, λοιπόν, βαριά ήττα της Γεωργίας από τους Νορβηγούς, με την ίδια να κάνει το καθήκον της και να καταφέρνει ευρεία επικράτηση επί των Κοσοβάρων.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Βαριά ήττα με 5-0 από τη Νορβηγία, για τη 2η αγωνιστική του ομίλου.