* Στον 1ο γύρο (06/03): Σάμροκ – Κορκ 4-4

* Στο 2ο γύρο (26/05): Κορκ – Σάμροκ 1-0

* Στον 3ο γύρο (06/08): Σάμροκ – Κορκ 2-1

ΚΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Ντέρι Σίτι. Ο Μπόις πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 74ο λεπτό.

Άμεση επιστροφή στις ήττες για τους “επαναστάτες” 5η στα 6 τελευταία παιχνίδια αυτή της περασμένης Παρασκευής, η οποία επιβεβαίωσε την παρουσία της στα μπαράζ παραμονής με την Γουότερφορντ που τερμάτισε στη 2η θέση της Β’ κατηγορίας.

Ανταγωνιστική η εμφάνιση στο ματς με την ποιοτικότερη Ντέρι, στο πρώτο ημίχρονο μονοπώλησε τις ευκαιρίες παρά την ισορροπία στην κατοχή. Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία (63% κατοχή) και δικαίως πήραν προβάδισμα.

Προηγήθηκε το διπλό επί της ουραγού Γιου Σι Ντι (0-2), μόνο απέναντι σ’ αυτήν σκόραραν στα 5 τελευταία παιχνίδια τους.

ΚΟΡΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Σεντ Πάτρικς. Ο Γκριν (84’) άνοιξε το σκορ και ο Μπερκ (90+2’) το διαμόρφωσε.

Μεθυσμένοι ταξίδεψαν στη νότια ακτή οι Ρόβερς, αφού την Παρασκευή κατέκτησαν μαθηματικά το πρωτάθλημα για 4η διαδοχική χρονιά! Αυτό είναι το 21ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους και η 10η Πρέμιερ!

Γιορτάστηκε η επιτυχία στην έδρα της άμεσης ανταγωνίστριας Σεντ Πάτρικς την περασμένη Παρασκευή και όλοι έχουν το μυαλό τους στην φιέστα της Παρασκευής στο Τάλαγκτ.

Δίκαιο το διπλό επί των “αγιών”, το πρώτο μετά τις 5 Ιουνίου, η ομάδα του Μπράντλεϊ έκλεισε πειστικά την σεζόν με αήττητο σερί 5-3-0 και clean sheets στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Τραυματίας για το σημερινό παιχνίδι ο αρχηγός Φιν (δεξί μπακ/χαφ), δίχως άλλα προβλήματα η αποστολή.