16η αγωνιστική

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με τον Λέο Γκαμάλιο, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 85′. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Ούγκο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων της χάρισε και τη νίκη.

Μετά από έξι παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, η Κοριτίμπα πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκουστάβο Μορινίγκο υποδέχθηκε τη Φορταλέζα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Σε ένα ματς με αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αμφότερες αποδείχθηκαν αρκετά άστοχες γενικά, με την ίδια όμως να αποδεικνύεται καλύτερη στις λεπτομέρειες και να επικρατεί με γκολ στο φινάλε.

Αυτοί ήταν και οι πρώτοι της βαθμοί μετά από τις τέσσερις ήττες που υπέστη από Παλμέιρας (0-2 εντός), Μπραγκαντίνο (4-2 εκτός), Ατλέτικο Παραναένσε (0-1 εντός) και Ιντερνασιονάλ (3-0 εκτός). Παράλληλα, ήταν και η μοναδική νίκη που πανηγύρισε στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Εξέτισε και αναμένεται να πάρει θέση στο αρχικό σχήμα ο Γκιγιέρμε Μπίρο, ενώ θα απουσιάσει αυτή τη φορά για τον ίδιο λόγο ο μέσος Βαλ.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ατλέτικο Μινέιρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (πεν. 30′, 56′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Μοράες στο 76ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και έξι παιχνίδια η Ζουβεντούδε, σερί στο οποίο και μετράει μια ισοπαλία και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ουμπέρτο Λουζέρ υποδέχθηκε την Ατλέτικο Μινέιρο, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Μπορεί να είχε περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλό της, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια, ειδικά στο πρώτο μέρος, οπότε και δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο, παρότι μείωσε στο τελικό αποτέλεσμα.

Μετά και από αυτή τη νέα της απώλεια, διατηρείται σταθερά στην προτελευταία θέση, με έντεκα βαθμούς, ενάν περισσότερο από την ουραγό Φορταλέζα. Επικράτησε μόλις μια φορά στα οκτώ τελευταία ματς που έδωσε μακριά από την έδρα της, έχοντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Παρελθόν από τις τάξεις της αποτελεί ο Παουλίνιο Μοσελίν, του οποίου το συμβόλαιο λύθηκε κοινή συναινέσει. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Πάουλο Μιράντα και Βίτορ Μέντες.