*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπραζίλ Ντε Πελότας – Κοριτίμπα 0-2

*Η Κοριτίμπα έχει 5/5 νίκες απέναντι στην Μπραζίλ Ντε Πελότας, όλες σε συνδυασμό με under 2,5 και με N/G.

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κοριτίμπα έχασε και δεύτερο παιχνίδι στη σειρά εκτός έδρας, με το ίδιο σκορ μάλιστα, με 2-1, αυτή τη φορά από την Γκοϊάς, πάλι χωρίς να παίξει αντάξια της κρισιμότητας του αγώνα. Στο γήπεδό της πάντως έχει δύο νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί, ενώ γενικώς μόνο η Μποταφόγκο έχει περισσότερες από τις δικές της 10 νίκες εντός έδρας στο πρωτάθλημα!

Αλλά οι τελευταίες της ήττες την έριξαν από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στην δεύτερη θέση, στο -2 από την πρωτοπόρο Μποταφόγκο. Και πλέον είναι στο +3 από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει καν άνοδο!

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία Εντσον Καριόκα (ΜΕ), ο αμυντικός Νέιθαν Ριμπέιρο είναι εκτός δράσης, αφού μετά τον κορωνοϊό διαγνώστηκε με μία ασθένεια της καρδιάς και κάνει εξετάσεις, ενώ τιμωρημένοι είναι ο μέσος Γκουστάβο Μποτσέτσα που ολοκληρώνει ποινή δύο αγωνιστικών και ο επιθετικός Ιγκορ Παξάο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κοριτίμπα έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Γκοϊάς, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από κεφαλιές έπειτα από στατικές φάσεις, στο 54’ από τον Ντουάρτε και στο 60’ από τον Μπρούνο Μεζένγκα, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με αυτογκόλ του Ντιέγκο στο 75ο λεπτό.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G (δες το στην bet365)

*Εχει 11/17 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 10/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

H Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε και από την Γκουαρανί με 0-1 εντός έδρας, χωρίς να προσπαθήσει έντονα για κάτι περισσότερο. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, ενώ εξακολουθεί να είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας, χωρίς νίκη μακριά από το γήπεδό της, με πέντε σερί ήττες εκτός, 12 συνολικά σε 17 αγώνες!

Εχει υποβιβαστεί και μαθηματικά πριν την διεξαγωγή της προηγούμενης αγωνιστικής, θα πέσει και ως ουραγός, αλλά και ως η ομάδα με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Γκουαρανί, με τέρμα του Μπρούνο Σίλβα στο 53’, σε ένα παιχνίδι που κινδύνευσε να δεχθεί δεύτερο γκολ σε αρκετές περιπτώσεις, με την ίδια να έχει μία – δύο μεγάλες φάσεις για να σκοράρει και να ισοφαρίσει κυρίως.