*Στον πρώτο γύρο: Κονφιάνσα – Κοριτίμπα 0-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κοριτίμπα ζορίστηκε, αγχώθηκε, χρειάστηκε και την τύχη, όμως τελικά κατάφερε να κερδίσει με 1-0 εντός έδρας την Γκουαρανί. Αυτή ήταν η τέταρτη της νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Και στην έδρα της έχει τρεις σερί νίκες με μηδέν παθητικό, μετά την πιο πρόσφατη ήττα της που έχει έρθει εκεί από την Μποταφόγκο, η οποία είναι και η μοναδική φέτος στο εθνικό πρωτάθλημα.

Εξακολουθεί λοιπόν να παραμένει πρωτοπόρος, έχοντας σημαντική απόσταση ασφαλείας, τόσο από την δεύτερη θέση, ούσα στο +5 από αυτήν, όσο κυρίως από την πέμπτη που δεν εξασφαλίζει άνοδο, ούσα στο +9 από εκείνη!

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία Εντσον Καριόκα (ΜΕ), θα λείψουν ο αριστερός μπακ Αντζελο που διαγνώστηκε θετικός στον κορονοϊό και μπήκε σε καραντίνα, αλλά και ο Νέιθαν Ριμπέιρο με το ίδιο πρόβλημα. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Γουίλιαν Φαρίας.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κοριτίμπα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γκουαρανί, με τον Γκιγιέρμε Μπίρο να σκοράρει στο 29ο λεπτό, αντέχοντας στην πίεση που δέχθηκε ως το τέλος, με αποκορύφωμα ένα χαμένο πέναλτι της αντιπάλου της στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G (δες το στην bet365)

*Εχει 10/13 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΚΟΝΦΙΑΝΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κονφιάνσα επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Οπεράριο, καταφέρνοντας να ξεπεράσει και το γεγονός πώς έχασε πέναλτι κάποια στιγμή στο παιχνίδι. Με αυτή την νίκη, συμπλήρωσε τέσσερα παιχνίδια σερί χωρίς ήττα, στα οποία έχει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες. Βέβαια μακριά από το γήπεδο της έχει φέρει τις δύο ισοπαλίες, καθώς δεν κερδίζει στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της εκτός. Και γενικώς μακριά από το γήπεδο της φέτος, στο εθνικό πρωτάθλημα, κέρδισε μόνο τη Ναούτικο.

Παρά τα καλά πρόσφατα της αποτελέσματα, παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού και μάλιστα είναι αρκετά μακριά από τις θέσεις παραμονής, στο -8 για την ακρίβεια, έχοντας πάντα την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Αλόνσο, θα λείψει ο επιθετικός Ερνάνε Μπροκαντόρ που έχει κάποιες ενοχλήσεις και έμεινε εκτός αποστολής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κονφιάνσα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Οπεράριο, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να χάνει, αλλά και να προηγηθεί, με πέναλτι το οποίο απώλεσε, πριν τελικά πάρε τη νίκη με γκολ του Μάντισον στο 83ο λεπτό.