11η αγωνιστική

*Αήττητη η Κορίνθιανς στα πέντε τελευταία εντός της με αντίπαλο τη Ζουβεντούδε, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Κουιάμπα, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 36ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έντεκα αγώνων για την Κορίνθιανς. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα φιλοξενήθηκε από την Κουιάμπα, στην εμβόλιμη αγωνιστική του πρωταθλήματος, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές, δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου και δεν έδειξε ικανή για να αλλάξει κάτι στην πορεία.

Πρώτο ματς, μετά από οκτώ διαδοχικά στο οποίο δεν κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο διατηρείται στη δεύτερη θέση και στο -1 από την πρωτοπόρο Παλμέιρας. Παραμένει αήττητη στα 13 τελευταία εντός της, έχοντας εννέα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, όμως στα τρία πιο πρόσφατα απέτυχε να επικρατήσει. Εκτός μάχης βρίσκονται οι Ζοάο Βίκτορ, Φάγκνερ, Μαϊκόν, Ουίλιαν και Ζο.

Κορίνθιανς Στατιστικά

*Under 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 38ο λεπτό με τον Ζάντσον, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (45’+2, 63′, 90’+6).

Επιστροφή στις ήττες και για τη Ζουβεντούδε, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Στη μεσοβδόμαδη εμβόλιμη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα υποδέχθηκε την Ατλέτικο Παραναένσε, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις του δέχθηκε την ισοφάριση. Στο δεύτερο έδωσε αρκετούς χώρους στην αντίπαλό της και σαν αποτέλεσμα δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα, μένοντας με άδεια χέρια.

Διατηρείται έτσι στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, ούσα πάνω μόνο από την ουραγό Φορταλέζα, οπότε και καλείται να δείξει χαρακτήρα από εδώ και πέρα. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Εξέτισαν την τιμωρία τους οι Ουίλιαμ Ματέους και Ροντρίγκο Σοάρες.