* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στη νοκ άουτ φάση των “16”, ενώ η τρίτη ομάδα συνεχίζει στο Κόπα Σουνταμερικάνα.

* Δεν υπάρχει VAR στους ομίλους της διοργάνωσης

* Στον πρώτο γύρο (05/04): Όλγουεϊς Ρέντι – Κορίνθιανς 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σάο Πάουλο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Καλέρι, ο Άντσον ισοφάρισε για την Κορίνθιανς στο 80’.

Πήρε αυτό που ήθελε η Κορίνθιανς την περασμένη εβδομάδα σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στο “Μπομπονέρα”, άντεξε και με 10 παίκτες στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα με την Μπόκα και το τελικό 1-1 την κάνει μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στα νοκ αουτ του Κόπα Λιμπερταδόρες. Τα καταφέρνει ακόμη και με ισοπαλία σήμερα, ενώ υπάρχει και το σενάριο πρόκρισης ακόμη και με ήττα, αν την ίδια ώρα η Μπόκα δεν κερδίσει την Ντεπορτίβο Κάλι.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία, ισορροπημένο το κυριακάτικο παιχνίδι με την Σάο Πάουλο, η οποία την κράτησε στην κορυφή του Brasileirao μετά από 7 αγωνιστικές!

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* No Goal τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΛΓΟΥΕΪΣ ΡΕΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Ουνιβερσιτάριο ντε Βίντο. Η Όλγουεϊς Ρέντι προηγήθηκε με πέναλτι του Ρικέλμε στο 17’, αλλά στο 40’ έμεινε με 10 παίκτες. Οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με γκολ στο 49’ και το 82’.

Φτωχός συγγενής του ομίλου η Όλγουεϊς Ρέντι, αποκλείστηκε και μαθηματικά από τη συνέχεια της διοργάνωσης με την ήττα στο Κάλι την προηγούμενη εβδομάδα. Εύκολα κέρδισε η Ντεπορτίβο με 3-0 και πλέον οι Βολιβιανοί μπορούν να ελπίζουν μόνο στην 3η θέση, αλλά για να την κατακτήσουν πρέπει να συμβούν πράγματα και θαύματα.

Την Κυριακή έχασε και στο πρωτάθλημα από την Ουνιβερσιτάριο ντε Βίντο, πληρώνοντας την αποβολή της στο 40ο λεπτό κι ενώ προηγούταν με 0-1. Δεν άντεξε με παίκτη λιγότερο και υπέστη την ανατροπή, η οποία την κράτησε στην 4η θέση του ομίλου της στην Απερτούρα.

Με εναλλακτικό σχήμα αναμένεται να παραταχθεί σήμερα, όπως προανήγγειλε ο κόουτς Βιγιέγκας στις πρόσφατες δηλώσεις του.