ΚΟΟΥΒ ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ - ΝΤΑΝΤΙ Προγνωστικά

7η αγωνιστική

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί οι δύο ομάδες εντός της δεκαετίας, με το πρώτο ματς να μένει στη λευκή ισοπαλία (0-0) στην έδρα της Κόουβ Ρέιντζερς και στο δεύτερο να παίρνει η Νταντί εντός έδρας νίκη (3-0).

ΚΟΟΥΒ ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρμπροουθ, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Πρωταγωνιστής ήταν ο Σκάλι που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του στο 16’ και το 34’, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Επιστροφή στις νίκες με μια άκρως αποτελεσματική εμφάνιση για την Κόουβ Ρέιντζερς. Κατάφερε να περιορίσει την κινητικότητα των φιλοξενούμενων, μην αφήνοντάς τους να κάνουν το παιχνίδι τους. Από πλευράς της δημιούργησε ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, απειλώντας με όλες την αντίπαλη εστία και καταφέρνοντας να πάρει «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Να χτίσει πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα θέλει ιδανικά, εκμεταλλευόμενη το γεγονός πως έχει για δεύτερο σερί ματς το πλεονέκτημα έδρας. Φάνηκε βελτιωμένη και πιο αποτελεσματική μεσοεπιθετικά, ενώ αμυντικά ήταν πιο προσηλωμένη και σταθερή σε σχέση με τις προηγούμενες αναμετρήσεις της. Φανερό το γεγονός ότι η διακοπή την βοήθησε αρκετά να προετοιμαστεί κατάλληλα, όμως θα πρέπει να δώσει συνέχεια σε αυτή την εμφάνιση. Φυσικά δεν θα έχει καθόλου εύκολο έργο απέναντι σε μια ομάδα που διεκδικεί την απευθείας άνοδο και συνάμα τον τίτλο, η οποία μάλιστα προέρχεται και από ένα καλό σερί αποτελεσμάτων.

Κόουβ Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΑΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χάμιλτον, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Κάμερον στο 29’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ΜακΚόουαν στο 90+5’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση για τη Νταντί και επιστροφή στις νίκες στο πρωτάθλημα κόντρα στη Χάμιλτον. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία με αρκετές από αυτές, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο και «κλειδώνοντας» τη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στο αμυντικό της κομμάτι ήταν σταθερή, κράτησε το μηδέν, χωρίς μάλιστα να κινδυνέψει ιδιαίτερα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που δημιούργησε θέλει να δώσει, βρίσκοντας μπροστά της τη νεοφώτιστη Κόουβ Ρέιντζερς. Εξαιρετική σε ότι αφορά το επιθετικό της κομμάτι, σκοράρει με συνέπεια και μεγάλη ευκολία σε κάθε αναμέτρησή της, την ώρα που αμυντικά έδειξε βελτίωση στις τελευταίες δύο αγωνιστικές, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει ανεβασμένη ψυχολογία και θέλει φυσικά το τρίποντο προκειμένου να πλησιάσει όσο το δυνατόν περισσότερο την κορυφή του πρωταθλήματος.