19η αγωνιστική

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Χ ολοκληρώθηκαν οι 3 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο την Κόνιασπορ.

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΚΛΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας νίκη με 1-3 επί της Χατάισπορ, την προηγούμενη αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν πολύ νωρίς (1-0 στο 3′), αλλά δεν άντεξαν πολύ, με την Κόνιασπορ να κάνει το 1-1 στο 29′, σ’ένα 1ο ημίχρονο με ελάχιστες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Το έργο των φιλοξενούμενων έγινε ευκολότερο στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν έμεινε με παίκτη παραπάνω, λόγω αποβολής του Αντεκούγκμπε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Χατάισπορ προσπάθησε να αμυνθεί για να κρατήσει την ισοπαλία, αλλά δέχτηκε το 1-2 στο 54′ και αναγκάστηκε να κυνηγήσει ένα γκολ. Αυτό δεν ήρθε, με το var να της ακυρώνει το 2-2 στο 72′. Ξέμεινε από δυνάμεις, με την Κόνιασπορ να διαμορφώνει το τελικό 1-3 στο 90+2′.

Ήταν το 4ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (3-1-0). Βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -10 από την πρωτοπόρο Τράμπζονσπορ, με παιχνίδι λιγότερο. Για το πρωτάθλημα, παραμένει αήττητη εντός έδρας, μετρώντας 6 νίκες και 3 ισοπαλίες. Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 7 από τα 10 εντός έδρας παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Τραυματίας για τους γηπεδούχους ο Ουλγκούν (9 συμμ.). Τιμωρημένοι οι Τσαλίκ (18 συμμ./1 γκολ)και Γκουρλέρ (19 συμμ./4 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-3 επί της Χατάισπορ.

Κόνιασπορ Κλαμπ Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην στοιχιμαν)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Παραμένει αήττητη στην έδρα της για το πρωτάθλημα (6-3-0).

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Γκεζτέπε, την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 3′), αλλά αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 31′, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν την ευκαιρία να τελειώσουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ, αστοχώντας σε πέναλτι στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Μπεσίκτας δεν μπόρεσε να επιβάλει το ρυθμό της στο β’ μέρος, αλλά κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 60′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλον τον υπόλοιπο αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα, με την Μπεσίκτας να παίζει με παίκτη λιγότερο από το 82′. Έτσι, το 2-1 να έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν το 3ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (2-1-0). Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο για την επόμενη σεζόν. Απελπιστική εκτός έδρας, μετράει 1 νίκη σε 8 παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα 5 από τα 8 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες για τους φιλοξενούμενους οι Γκιουνόκ (5 συμμ.), Ενκουντού (9 συμμ./2 γκολ), Τερέ (13 συμμ.), Τεϊχέιρα (13 συμμ./2 γκολ), Ουισάλ (13 συμμ.)και Χάσιτς (-).  Τιμωρημένοι ο Ροζιέρ (21 συμμ.)και Ενσακαλά (7 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Γκεζτέπε.