*Επαναληπτικός αγώνας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ μετά και την διεξαγωγή του δεύτερου αγώνα, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Βαντούζ – Κόνιασπορ 1-1

*Οποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τον νικητή του ζευγαριού Νέφτσι Μπακού – Ραπίντ Βιέννης

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τουρκία, Νο 251)

Προηγούμενο ματς: Η Κόνιασπορ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Ανκαραγκουτσού.

Η Κόνιασπορ ξεκίνησε μέτρια το πρωτάθλημα Τουρκίας, φέρνοντας 0-0 εκτός έδρας με την Ανκαραγκουτσού, με αποτέλεσμα να έχει φέρει ισοπαλία και στα δύο επίσημα παιχνίδια της μέχρι στιγμής, μετά και το 1-1 που έφερε με την Βαντούζ στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση. Μάλιστα για να αποφύγει την ήττα στο Λιχτενστάιν, χρειάστηκε να σκοράρει μόλις δύο λεπτά πριν τη λήξη!

Υπενθυμίζεται πώς είναι η πρώτη φορά που αναγκάζεται να παίξει τέτοια εποχή, αφού στις δύο προηγούμενες συμμετοχές της σε ευρωπαϊκή διοργάνωση, είχε συμμετάσχει απευθείας στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, πριν τρία χρόνια.

Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Τσικαλέσι.

Κόνιασπορ Στατιστικά

*Εχει 3/4 N/G στη σεζόν

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν

ΒΑΝΤΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λίχτενσταϊν, Νο 194)

Προηγούμενο ματς: Η Βαντούζ έχασε 2-3 εντός έδρας από την Μπελιντζόνα, με τέρμα του Πολέρο στο 88ο λεπτό. Είχε βρεθεί να χάνει με 0-2 από γκολ των Μανίς (19’), Πολέρο (34’), πριν ισοφαρίσει με τους Ούλριχ (48’), Χάτζι (66’), αλλά στο τέλος δέχθηκε το τρίτο τέρμα.

Η Βαντούζ έχασε και από την Μπελιντζόνα με 2-3 εντός έδρας για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της Ελβετίας στο οποίο συμμετέχει και στο οποίο δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά τη σεζόν, αφού σε τέσσερις αγωνιστικές έχει δύο ισοπαλίες και δύο ήττες! Και γενικώς συμπλήρωσε πέντε σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, έχοντας κερδίσει τη φετινή σεζόν μόνο στην έδρα της Κόπερ, ένα αποτέλεσμα που της έδωσε την πρόκριση σε αυτή τη φάση του θεσμού.

Ο προπονητής της, Αλεσάντρο Ματζιαράτι, είπε πώς η ομάδα του έχει κάποιες απουσίες, τεσσάρων παικτών όπως είπε χαρακτηριστικά, αλλά είναι αποφασισμένοι να παλέψουν πάρα πολύ για την πρόκριση. Όμως φυσικά αναγνώρισε πώς η αντίπαλος τους είναι το φαβορί, ενώ σχετικά με την κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου, είπε πώς θα είναι ο ίδιος και για τις δύο ομάδες!

Είναι από τις ομάδες που έχουν μεγάλη ευρωπαϊκή εμπειρία, κυρίως επειδή εδρεύει στο Λιχτενστάιν, εκπροσωπώντας τη συγκεκριμένη χώρα. Αλλά καμία φορά δεν έχει περάσει μετά τον τρίτο γύρο κάποιου ευρωπαϊκού θεσμού.