*Στον πρώτο γύρο: Κουιάμπα – Κονφιάνσα 1-0

*Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G.

Κονφιάνσα – Κουιάμπα στην Bet365

ΚΟΝΦΙΑΝΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά τη μοναδική της νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια, η Κονφιάνσα επέστρεψε στις ήττες, χάνοντας με 1-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ, γνωρίζοντας τρίτη ήττα σε αυτό το διάστημα, έστω και αν βάσει της εμφάνισης της άξιζε κάτι περισσότερο. Πάντως στο γήπεδό της φέτος έχασε μόνο από την πρωτοπόρο Σαπεκοένσε στο εθνικό πρωτάθλημα, με πέντε νίκες σε 10 αγώνες εκεί.

Αλλά πλέον έχει υποχωρήσει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αν και από πλευράς βαθμών απέχει λιγότερο στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, στο -8 για την ακρίβεια, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +9 συγκεκριμένα.

Ο προπονητής της, Ντάνιελ Παουλίστα, απέδωσε την τελευταία ήττα της ομάδας του στα πολλά λάθη που έγιναν, γι’ αυτό και ζήτησε από τους παίκτες του να τα περιορίσουν, αν θέλουν να έχουν καλύτερη πορεία στη συνέχεια…

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Ζέφερσον, Αμαράλ, Αλισον, Αντρέ Μόριτζ  και ο επιθετικός Μπρούνο Παραϊμπα που έλειψαν από τα προηγούμενα παιχνίδια, χτύπησε και ο αμυντικός Λουάν, με τη συμμετοχή του αμφίβολη. Επιστρέφουν από τιμωρία οι μέσοι Μάντισον, Ραφαέλ Βίλα, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο Σίλβα (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κονφιάνσας έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ, δεχόμενη το γκολ μετά από κόντρα σε δικό της παίκτη, από σουτ του Ρομιούλο στο 41’. Και παρότι έμεινε με 10 στο 45’, πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο και αφού έχασε και η αντίπαλος της κάποιες ευκαιρίες, απώλεσε μία τεράστια στις καθυστερήσεις για να ισοφαρίσει.

Κονφιάνσα Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί under 2,5 (bet365 παίξε νόμιμα)

*Εχει 7/10 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΟΥΙΑΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κουιάμπα έχασε και από την CSA με 0-1 εντός έδρας, γνωρίζοντας την πρώτη φετινή ήττα στο γήπεδό της για το εθνικό πρωτάθλημα! Και διανύει τη χειρότερη περίοδο του 2020, αφού έχει τέσσερις ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, διάστημα στο οποίο έχει σκοράρει μόλις μία φορά!

Ετσι μετά από καιρό βρέθηκε εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο, αλλά ισόβαθμη με την τέταρτη Ζουβεντούδε, έχοντας και ίδιο αριθμό νικών με την αντίπαλο της, αλλά υστερεί στη διαφορά τερμάτων κατά οκτώ γκολ! Και ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη από τότε που ανέλαβε ο Αλαν Ααλ.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού οι Φελίπε Μάρκες (ΕΠ), Εβερτον Σένα (ΑΜ), Ραφαέλ Γκάβα (ME), Ματέους Μπαρμπόσα (AM). Επιστρέφει από τιμωρία ο Ορεμίρ (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κουιάμπα έχασε 0-1 εντός έδρας από την CSA χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Ροντρίγκο Πιμπάο στο 32ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια δεν απείλησε ιδιαίτερα με ισοφάριση, αντιθέτως η αντίπαλος της είχε και δύο δοκάρια, με το ένα να είναι τεράστια χαμένη ευκαιρία.