* Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

* No Goal & Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στο πρωτάθλημα (29/05): Κομπρεσάλ – Ουνιβερσιδάδ 1-0

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Κοκίμπο Ουνίδο. Ο Χεραλδίνο (24’) άνοιξε το σκορ για την Κοκίμπο και στο 41’ η Κομπρεσάλ έμεινε με 10 παίκτες (Γκονσάλες). Ο Αμπρίγο έκανε το 2-0 στο 64’ και τρία λεπτά αργότερα ο Καρμόνα πέτυχε το τρίτο γκολ. Μείωσε με πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Σεπούλβεδα και λίγο αργότερα αποβλήθηκε και ο Χορκέρα της Κομπρεσάλ.

Σε ντεφορμάρισμα η Κομπρεσάλ τον τελευταίο μήνα (0-1-3), κυρίως γιατί κλήθηκε σε αυτό το διάστημα να δώσει τρία εκτός έδρας παιχνίδια. Είναι ξεκάθαρη η διαφορά δυναμικής που βγάζει στο υψόμετρο του Ελ Σαλβαδόρ και μακριά από αυτό.

Έχασε και στα πέντε τελευταία ταξίδια της για το πρωτάθλημα, την Παρασκευή πλήρωσε και την αποβολή της για να χάσει και στην έδρα της ουραγό Κοκίμπο. Παράλληλα ίδρωσε για να ισοφαρίσει στο τέλος την Μπαρνετσέα (Β’ κατηγορία) στην ρεβάνς της προηγούμενης φάσης Κυπέλλου και να πάρει την πρόκριση με νίκη 2-1 εντός και ισοπαλία 1-1 εκτός.

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Κούρικο Ουνίδο. Ο Λέιβα έκανε το 1-0 της Κούρικο στο 2ο λεπτό και στο 45’ αποβλήθηκε ο Μπρουν της Ουνιβερσιδάδ. Στο 56’ ωστόσο ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι, με τον Ολγάδο να ανακτά το προβάδισμα της Κούρικο στο 62’ και τον Γκόμες να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

To μπουστάρισμα από την πρόσληψη του Ντιέγο Λόπες στη διακοπή του πρωταθλήματος ξεθύμανε πολύ γρήγορα στην Ουνιβερσιδάδ, η οποία πάει με μαθηματική ακρίβεια να μπλέξει, όπως και πέρσι, σε σενάρια υποβιβασμού.

Το Σάββατο υπέστη 4η ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια της, πληρώνοντας και την αποβολή της στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και η ψυχολογία στον σύλλογο είναι πολύ άσχημη. Ήδη υπό πίεση ο κόουτς Λόπες, ψάχνει διαρκώς να βρει λύσεις, κυρίως στο αμυντικό κομμάτι.

Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου η “Λα Ου” απέκλεισε την Χενεράλ Βελάσκες (Γ’ κατηγορία) με νίκη 1-2 στο πρώτο ματς και ισοπαλία (2-2) στην ρεβάνς.