*4η αγωνιστική.

*Προκριματική φάση του Κόπα Άφρικα 2024 που θα διεξαχθεί στην Ακτή Ελεφαντοστού. Την πρόκριση από κάθε όμιλο παίρνουν οι δύο πρώτοι.

*Στον 1ο γύρο: Ακτή Ελεφαντοστού – Κομόρες 3-1.

Κομόρες

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Ακτή Ελεφαντοστού. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 29’, δέχθηκε το δεύτερο γκολ στο 61’ και το τρίτο στο 89’, το μοναδικό που κατόρθωσε ήταν να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με τον Γιουσούφ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ήταν το αουτσάιντερ στην αναμέτρηση της προηγούμενης Παρασκευής απέναντι στην Ακτή Ελεφαντοστού, ηττήθηκε φυσιολογικά με 3-1 και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές. Τους πήρε απέναντι στο Λεσότο, του οποίο επιβλήθηκε με 2-0 εντός έδρας, ενώ στο άλλο ματς για τον όμιλο, έχασε με 2-1 από τη Ζάμπια. Σε ευρύτερο πλαίσιο,. Έχει συμπληρώσει πέντε ματς χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, με τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία, κέρδισε για τελευταία φορά τις Σεϋχέλλες τον Ιούλιο του 2022.

Κομόρες Στατιστικά

*Μετρά δύο σερί ματς με Goal / Goal και Over 2.5.

*Στα δέκα τελευταία παιχνίδια της έχει πέντε Over και ισάριθμα Under!

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Ακτή Ελεφαντοστού

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στις Κομόρες. Ο Κουαμέ άνοιξε το σκορ στο 29’, ο Χάλερ έκανε το 2-0 στο 61’ και ο Κρασό το 3-0 στο 89’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η παρουσία της στην τελική φάση είναι εξασφαλισμένη από τη στιγμή που αποτελεί τη διοργανώτρια χώρα, ωστόσο παίρνει μέρος και στα προκριματικά. Έκανε το καθήκον της την Παρασκευή (24/03) και κέρδισε με 3-1 τις Κομόρες, έφτασε τους επτά βαθμούς σε τρεις αγωνιστικές. Είχαν προηγηθεί η νίκη με 3-1 απέναντι στη Ζάμπια και η ισοπαλία χωρίς τέρματα απέναντι στο Λεσότο.