*10η αγωνιστική

*GG & over 3,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΟΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές παραμένει η Κόμο (2-2-0), πριν από τέσσερις μέρες επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της ΣΠΑΛ (1-1) έχοντας σύμμαχο την τύχη και τον τερματοφύλακα Γκόρι σε δαιμονιώδη φόρμα. Τον έλεγχο της αναμέτρησης πήραν από νωρίς οι γηπεδούχοι δημιουργώντας, συνολικά, 29 ευκαιρίες εκ των οποίων οι 14 στο στόχο!

“Χτύπησαν” στις αμυντικές αδυναμίες των αντιπάλων τους οι φιλοξενούμενοι. “Ήταν μία συναρπαστική αναμέτρηση με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Πίστευα για αρκετή ώρα που θα φτάναμε στη νίκη”, είπε ο προπονητής Γκατούζο. Απολογισμό 1-1-2 μετράει η Κόμο στις τέσσερις συνολικά εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσε (δέχτηκε γκολ στις τρεις).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την ΣΠΑΛ. Ο Γκλιότζι άνοιξε το σκορ στο 2′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Βινιάλι.

ΚΟΜΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πορντενόνε εκμεταλλεύτηκε την μέτρια εμφάνιση της πρωτοπόρου Πίζα, καταφέρνοντας να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην “Arena Garibaldi” (1-1). Δεν προσέφερε σημαντικές συγκινήσεις το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, στο δεύτερο ανέβασαν ρυθμούς οι φιλοξενούμενοι που δεν πτοήθηκαν από το γεγονός πως βρέθηκαν πίσω στο σκορ, απαντώντας στην εκπνοή των καθυστερήσεων.

“Σε καμία περίπτωση δεν είμαστε μία αποδιοργανωμένη ομάδα, είδα κάτι που μου άρεσε στο γήπεδο. Μπορούμε να παλέψουμε μέχρι τέλους”, είπε ο προπονητής Τεντίνο που πραγματοποίησε θετικό ντεμπούτο στον πάγκο των “νεροβέρντι”. Επιστρέφουν στην αποστολή οι Χρανόφσκι και Μενσά.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Πίζα. Ο Καράτσιολο έκανε το 1-0 στο 57′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Φολορούνσο στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.