*17η αγωνιστική

*Με πληρότητα έως και 50% στις εξέδρες και μέχρι 15.000 θεατές θα διεξάγονται, από εδώ και πέρα, οι αναμετρήσεις της Μπουντεσλίγκα.

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Στουτγκάρδη πανηγύρισε τέσσερις νίκες στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία ισοπαλία, μία ήττα).

ΚΟΛΩΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έσπασε, επιτέλους, το ρόδι μακριά από την έδρα της η Κολωνία! Μετά από επτά αγωνιστικές (τέσσερις ισοπαλίες, τρεις ήττες) κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βόλφσμπουργκ στη “Volkswagen Arena” μεσοβδόμαδα (3-2) φτάνοντας, παράλληλα, τους 22 βαθμούς (+5 από τη σημερινή αντίπαλό της). Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και τα δύο ημίχρονα, σκοράροντας στο 8′ και το 51′.

Απάντησαν ισάριθμες φορές οι άκρως ανταγωνιστικοί φιλοξενούμενοι, πραγματοποιώντας μία σπουδαία ανατροπή λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′. Οι “τράγοι” ανεβάζουν ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο των αναμετρήσεων τους στην Μπουντεσλίγκα, σκοράροντας 20/26 γκολ τους σε αυτό, εννέα από τα οποία στο τελευταίο 15λεπτο.

“Θα κάνουμε τα πάντα για να πανηγυρίσουμε τη νίκη στην τελευταία εντός έδρας μάχη μας, η Στουτγκάρδη αποτελεί μία ποιοτική αντίπαλο”, υπογράμμισε ο προπονητής Μπάουμγκαρτ. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Οζκάν, στο κέντρο αναμένεται να τοποθετηθεί ο αρχηγός Έκτορ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Βόλφσμπουργκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Νμέτσα (8′) και Βέγκχορστ (51′), απάντησαν ισάριθμες οι Μοντέστ (34′) και Ουτ (73′). Την ανατροπή των δεδομένων έκανε ο Μοντέστ στο 89′.

ΚΟΛΩΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Under 2,5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Στουτγκάρδης (2-1-0), μεσοβδόμαδα επιβεβαίωσε περίτρανα τον ρόλο του αουτσάιντερ που έφερε με αντίπαλο την υπερηχητική Μπάγερν, από την οποία γνώρισε τον διασυρμό στην “Mercedes Benz Arena” (5-0). Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους αναδείχθηκε ο Γκνάμπρι πετυχαίνοντας χατ τρικ, σκοράροντας δύο φορές ο Λεβαντόφσκι έφτασε τα 42 γκολ μέσα στο 2021 και ισοφάρισε το ρεκόρ του Γκερντ Μίλερ που κρατάει από το 1972.

Ακίνδυνοι παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι, δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να περιορίσουν τις ορέξεις των αντιπάλων τους. Η Στουτγκάρδη παραμένει αήττητη στην έδρα της Κολωνίας εδώ και 21 χρόνια, σημειώνοντας έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες. Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Οκτώβριο 2000 για να βρούμε την τελευταία ήττα της με 3-2.

“Η Κολωνία έχει ξεκάθαρη ποδοσφαιρική εικόνα, παίζει με μεγάλη ένταση, ανυπομονούμε για τη μεταξύ μας αναμέτρηση”, είπε ο προπονητής Ματαράτσο. Οι Μάρμους και Φέρστερ αναμένεται να βρεθούν στην γραμμή κρούσης, με τον Σίλας να ελπίζει σε κάποια λεπτά συμμετοχής μετά τον σοβαρότατο τραυματισμό του.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-0) από την Μπάγερν. Χατ τρικ πέτυχε ο Γκνάμπρι (40′, 53′, 74′), δύο γκολ σημείωσε ο Λεβαντόφσκι (69′, 72′).